• Start
  • Wiadomości
  • Wyspa Sobieszewska. Przyjdź na spotkanie z prezydent Gdańska

Wyspa Sobieszewska. Przyjdź na spotkanie z prezydent Gdańska - dzisiaj, godz. 17.00

Po przerwie wracają cykliczne spotkania mieszkańców z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, jej zastępcami oraz dyrektorami i prezesami miejskich jednostek. 20 lutego br. takie spotkanie zorganizowane zostanie na gdańskiej wyspie, przy ul. Tęczowej. Do 14 lutego można było wypełnić ankietę poświęconą mocnym i słabym stronom Wyspy Sobieszewskiej.
20.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kilka osób w zimowych ubraniach idzie, w tle most zwodzony i fragment rzeki
20 lutego zaplanowano spotkanie mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej z władzami Gdańska
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdzie odbędzie się spotkanie z prezydent Gdańska?

Spotkanie z mieszkańcami Wyspy Sobieszewskiej, w ramach cyklu “Porozmawiajmy przy stole” zaplanowano w gmachu Szkoły Podstawowej nr 87, przy ul. Tęczowej 6 - we wtorek, 20 lutego, w godz. 17.00 - 18.30. Będzie ono okazją, by porozmawiać z władzami Gdańska o problemach i potrzebach tej części miasta.

Przed spotkaniem można było wypełnić ankietę

Na stronie Gdansk.pl zamieszczono ankietę, której uczestnicy do 14 lutego mogli wskazać trzy mocne i trzy słabe strony tej wyspiarskiej dzielnicy. Ankieta była anonimowa. Jej wyniki zostaną zaprezentowane podczas spotkania 20 lutego.

Wyspa Sobieszewska. Gospodarski spacer prezydent Gdańska i radnych dzielnicy

Jak będzie wyglądało spotkanie na Wyspie Sobieszewskiej?

Po przywitaniu, przedstawieniu uczestników spotkania, w tym władz Gdańska i obecnych na miejscu dyrektorów oraz prezesów miejskich jednostek i spółek, wyświetlona zostanie prezentacja z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dzielnicy, w tym najważniejsze inwestycje realizowane, zrealizowane i planowane, procedowane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, oraz zapowiedzi bieżących wydarzeń dotyczących dzielnicy, jak i samych mieszkańców.

Następnie przedstawione zostaną wyniki wspomnianej ankiety internetowej.

Okazja do zadania pytań

Po prezentacji obecni na spotkaniu mieszkańcy będą mogli zadawać pytania z sali do władz miasta. Obecni będą: prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępcy, radni miejscy, radni dzielnicy, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych.

Podczas spotkania działać będą także punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,
  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe
  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji.
  • Na miejscu będzie można wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku”, a także wyrobić bądź przedłużyć Kartę Mieszkańca.

Od kiedy odbywają się spotkania przy okrągłym stole?

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. 

Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, w 2022 r. władze Gdańska ponownie zaprosiły na spotkania w takiej formule. Zorganizowano je w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe. W październiku 2023 r. odbyło się ostatnie spotkanie z mieszkańcami, było to w dzielnicy Brętowo.

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór