• Start
  • Wiadomości
  • Wybory do Rad Dzielnic 2019. Radni zapraszają na spotkania informacyjne

Wybory do Rad Dzielnic 2019. Radni zapraszają na spotkania informacyjne

Radnych dzielnic Gdańska wybierać będziemy 24 marca, ale do 22 lutego należy zgłosić kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandaty radnych. Przewodniczący Rad i Zarządów Dzielnic, minionej już kadencji, zapraszają mieszkańców na spotkania, w trakcie których można dowiedzieć się m.in. tego, jak funkcjonują takie Rady w Gdańsku, jakie mają kompetencje i co należy zrobić, aby zostać radnym. Gdzie i kiedy zaplanowano najbliższe spotkania?
05.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rady Dzielnic Gdańska zapraszają mieszkańców na spotkania informacyjne w sprawie wyborów do Rad Dzielnic
Rady Dzielnic Gdańska zapraszają mieszkańców na spotkania informacyjne w sprawie wyborów do Rad Dzielnic
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Poniżej publikujemy informacje, jakie otrzymaliśmy do tej pory (stan na 5 lutego, godz. 20.00) od Zarządów Dzielnic w Gdańsku. Listę będziemy na bieżąco aktualizować.

Co ważne, niektóre Rady Dzielnic zorganizowały już spotkania informacyjne w styczniu, bądź w pierwszych dniach lutego, i, póki co, nie planują kolejnych. W każdej chwili można jednak skontaktować się z wciąż dyżurującymi członkami Zarządów Dzielnic i uzyskać od nich interesujące Państwa informacje.

W których dzielnicach, i kiedy, odbędą się spotkania informacyjne?


BRZEŹNO

Zarząd Dzielnicy Brzeźno wyznaczył dwa spotkania informacyjne dla kandydatów na radnych dzielnicy. Pierwsze odbędzie się w środę, 6 lutego, o godz. 17, a drugie, także o godz. 17, w trzecią środę miesiąca, czyli 20 lutego. Oba zaplanowano w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Dworskiej 27.


JASIEŃ

Zarząd Dzielnicy Jasień zaprasza w każdy wtorek, o godz. 17, do swojej nowej siedziby przy ul. Leszczynowej 5, mieszkańców i kandydatów na radnych. Spotkania organizowane są “przy kawie”, co sprzyjać ma rozmowom i bliższemu poznaniu.


KOKOSZKI

Rada tej dzielnicy zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne we wtorek, 12 lutego, o godz. 18, do siedziby Rady Dzielnicy, która znajduje się w gmachu Pozytywnej Szkoły Podstawowej, przy ul. Azaliowej 18.


OLIWA

O tym, jak działa Rada Dzielnicy Oliwa, i jak do niej dołączyć, będie można dowiedzieć się 13 lutego, o godz. 18, w Oliwskim Ratuszu Kultury, przy ul. Opata Rybińskiego 25.


ORUNIA-ŚW. WOJCIECH-LIPCE

Rada Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech-Lipce i Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań" zachęcają do udziału w trzech spotkaniach, które zaplanowano w dzielnicy: 8 i 27 lutego, oraz 20 marca. Spotkania odbędą się w budynku wspomnianego Domu Sąsiedzkiego, przy ul. Gościnnej 14. Początek najbliższego spotkania, w piątek o godz. 18. Kolejne zaplanowano także na godz. 18, w tym samym miejscu.


PIECKI-MIGOWO

W tej dzielnicy spotkanie konsultacyjne w sprawie wyborów do Rad Dzielnic odbędzie się w środę, 6 lutego, w godz. 17-20, w Domu Sąsiedzkim "Piecki-Migowo", przy ul. Jaśkowa Dolina 105, lokal 10 (w budynku przychodni "Morena" - wejście od ul. Piecewskiej).


PRZERÓBKA

Najbliższe spotkanie kandydatów do Rady Dzielnicy Przeróbka odbędzie się w czwartek, 7 lutego, o godz. 17, w budynku przy ul. Bajki 8a.


PRZYMORZE WIELKIE

W tym tygodniu zaplanowano dwa spotkania informacyjne dla mieszkańców. Pierwsze z nich odbędzie się w środę, 6 lutego, o godz. 17, w Klubie Osiedlowym "Piastuś", przy ul. Piastowskiej 98A. Drugie zaplanowano w czwartek, 7 lutego, również o godz. 17, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, przy ul. Jagiellońskiej 14.  Oba wydarzenia odbędą się w obiektach dostępnych dla osób starszych i niepełnosprawnych (bez barier architektonicznych), do tego będą tłumaczone na język migowy. 


SIEDLCE

Zarząd Dzielnicy Siedlce organizuje spotkanie z osobami, które zamierzają kandydować w nadchodzącej kadencji do rady dzielnicy. Spotkanie zaplanowano 15 lutego, o godz. 18, w Domu Sąsiedzkim "Zakopianka", przy ul. Zakopiańskiej 40.


STOGI

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych kandydowaniem do Rady Dzielnicy Stogi odbędzie się w środę, 6 lutego, w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Hożej 14. Początek o godz. 18.


STRZYŻA

Spotkanie w tej dzielnicy zaplanowano we wtorek, 5 lutego, o godz. 18, w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Ks. Sychty 12/14.

Jeżeli spotkanie, w tym kwestia zbliżających się wyborów, będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, wówczas Rada Dzielnicy nie wyklucza zorganizowania kolejnego.


Wybory do Rad Dzielnic odbędą się w Gdańsku 24 marca br.
Wybory do Rad Dzielnic odbędą się w Gdańsku 24 marca br.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


ŚRÓDMIEŚCIE

W tej dzielnicy planowane są dwa spotkania otwarte dla mieszkańców, w dwa kolejne wtorki: 12 lutego oraz 19 lutego, w godz. 16.30 - 17.30 w siedzibie Rady, przy ul. Ogarnej 29/30.

Przygotowywane są również wydrukowane formularze zgłoszeniowe dla osób, które zdecydują się kandydować. Zaproszenie kierowane jest bowiem także do kandydatek i kandydatów ze Śródmieścia - będzie to doskonała okazja, aby się zareklamować swoim wyborcom.


UJEŚCISKO-ŁOSTOWICE

Rada Dzielnicy zaprasza mieszkańców na dwa spotkania informacyjne: w czwartek (7 lutego) w Szkole Podstawowej nr 86, przy ul. Wielkopolskiej 20, o godz. 17, oraz dzień później - w piątek (8 lutego) w Szkole "Olimpijczyk", przy ul. Porębskiego 4, także o godz.17. Kolejne spotkania odbędą się już po feriach zimowych.


WRZESZCZ DOLNY

Zarząd Dzielnicy Wrzeszcz Dolny planuje kilka spotkań informacyjno-organizacyjnych, m.in. dla radnych ubiegłej kadencji zainteresowanych ponownym kandydowaniem, a także innych chętnych kandydatów.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek,11 lutego, o godz 18, w siedzibie Rady przy ul. Manifestu Połanieckiego 36.

Spotkania odbędą się również w zaprzyjaźnionych organizacjach pozarządowych zainteresowanych włączeniem się w pracę na rzecz tej dzielnicy.


ZASPA-MŁYNIEC

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zorganizowała spotkanie dla kandydatów już w styczniu br. Natomiast, w razie potrzeby, radni deklarują "gotowość do pomocy" dla wszystkich zainteresowanych w każdy wtorek, podczas dyżuru w godz. 18.30 – 19.30, w siedzibie Rady Dzielnicy - w XV Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Pilotów 7.

Można również skontaktować się mailowo: zaspa-mlyniec@gdansk.gda.pl.

18 marca Rada Dzielnicy zaplanowała spotkanie z zarejestrowanymi kandydatami, w gmachu XV LO. Będzie to okazja do przedstawienia się mieszkańcom.TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA