• Start
  • Wiadomości
  • Wybory do Rad Dzielnic 2019. Kolejne spotkania informacyjne TERMINARZ

Wybory do Rad Dzielnic 2019. Kolejne spotkania informacyjne TERMINARZ

Choć wybory do 35 Rad Dzielnic w Gdańsku odbędą się dopiero 24 marca, to już do 22 lutego należy zgłosić kandydatów na radnych. W niektórych Radach, w większych dzielnicach, potrzebnych będzie co najmniej po 22 kandydatów, w mniejszych – minimum 16. Przewodniczący Zarządów Dzielnic od kilku tygodni organizują i zapraszają na spotkania informacyjne mieszkańców poszczególnych dzielnic.
07.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
24 marca wybierzemy nowych radnych dzielnic. Potrzebni są jednak kandydaci - im więcej tym lepiej
24 marca wybierzemy nowych radnych dzielnic. Potrzebni są jednak kandydaci - im więcej tym lepiej
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


W trakcie spotkań można dowiedzieć się wszystkiego o funkcjonowaniu gdańskich Rad, m.in. tego jakie mają uprawnienia, czym się zajmują na co dzień, jakie działania i projekty zrealizowały w poprzedniej kadencji, a także jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać takim radnym.

Co ważne, niektóre Rady Dzielnic zorganizowały już spotkania informacyjne w styczniu, bądź w pierwszych dniach lutego, i, póki co, nie planują kolejnych. W każdej chwili można jednak skontaktować się z wciąż dyżurującymi członkami Zarządów Dzielnic i uzyskać od nich interesujące Państwa informacje.


W których dzielnicach, i kiedy, odbędą się spotkania informacyjne?


BRZEŹNO

Zarząd Dzielnicy Brzeźno wyznaczył spotkanie informacyjne dla kandydatów na radnych dzielnicy w trzecią środę miesiąca, czyli 20 lutego, o godz. 17. Zaplanowano je w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Dworskiej 27.


JASIEŃ

Zarząd Dzielnicy Jasień zaprasza w każdy wtorek, o godz. 17, do swojej nowej siedziby przy ul. Leszczynowej 5, mieszkańców i kandydatów na radnych. Spotkania organizowane są “przy kawie”, co sprzyjać ma rozmowom i bliższemu poznaniu.


MATARNIA

Wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem Rad Dzielnic, na spotkanie informacyjne, zaprasza Zarząd Dzielnicy Matarnia - 18 lutego (poniedziałek) o godz. 18, w siedzibie rady dzielnicy Matarnia, przy ul. Słowackiego 140.


OLIWA

O tym, jak działa Rada Dzielnicy Oliwa, i jak do niej dołączyć, będie można dowiedzieć się 13 lutego, o godz. 18, w Oliwskim Ratuszu Kultury, przy ul. Opata Rybińskiego 25.


ORUNIA-ŚW. WOJCIECH-LIPCE

Rada Dzielnicy Orunia – Św. Wojciech-Lipce i Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań" zachęcają do udziału w spotkaniach, które zaplanowano w dzielnicy: 27 lutego oraz 20 marca. Spotkania odbędą się w budynku wspomnianego Domu Sąsiedzkiego, przy ul. Gościnnej 14. Początek spotkań o godz. 18.


OSOWA

Spotkanie organizacyjne dla potencjalnych kandydatów odbędzie się 14 lutego, o godz. 19, w siedzibie Rady Dzielnicy Osowa, przy ul. Balcerskiego 35 (I piętro).


SIEDLCE

Zarząd Dzielnicy Siedlce organizuje spotkanie z osobami, które zamierzają kandydować w nadchodzącej kadencji do rady dzielnicy. Spotkanie zaplanowano 15 lutego, o godz. 18, w Domu Sąsiedzkim "Zakopianka", przy ul. Zakopiańskiej 40.


ŚRÓDMIEŚCIE

W tej dzielnicy planowane jest spotkanie otwarte dla mieszkańców, w najbliższy wtorek, 19 lutego, w godz. 16.30 - 17.30 w siedzibie Rady, przy ul. Ogarnej 29/30.

Przygotowywane są również wydrukowane formularze zgłoszeniowe dla osób, które zdecydują się kandydować. Zaproszenie kierowane jest bowiem także do kandydatek i kandydatów ze Śródmieścia - będzie to doskonała okazja, aby się zareklamować swoim wyborcom.


UJEŚCISKO-ŁOSTOWICE

Rada Dzielnicy planuje kolejne spotkania już po feriach zimowych.


ZASPA-MŁYNIEC

Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zorganizowała spotkanie dla kandydatów już w styczniu br. Natomiast, w razie potrzeby, radni deklarują "gotowość do pomocy" dla wszystkich zainteresowanych w każdy wtorek, podczas dyżuru w godz. 18.30 – 19.30, w siedzibie Rady Dzielnicy - w XV Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Pilotów 7.

Można również skontaktować się mailowo: zaspa-mlyniec@gdansk.gda.pl.

18 marca Rada Dzielnicy zaplanowała spotkanie z zarejestrowanymi kandydatami, w gmachu XV LO. Będzie to okazja do przedstawienia się mieszkańcom.