• Start
 • Wiadomości
 • Na mecz lub koncert w Ergo Arenie najlepiej komunikacją miejską

Wybierasz się na mecz lub koncert do Ergo Areny. Lepiej przyjedź komunikacją miejską

W środę, 8 marca, w gdańsko-sopockiej hali polscy piłkarze ręczni grali z reprezentacją Francji. Na to wydarzenie sprzedano ponad 10 tys. To oznaczało spore wyzwanie logistyczne, bo miejsc parkingowych przed obiektem jest około 700. Przedstawiciele Ergo Areny zachęcają, by w przypadku czekających nas kolejnych wydarzeń sportowych czy muzycznych, skorzystać z komunikacji miejskiej.
08.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu trzech piłkarzy ręcznych, jeden wybił się do góry, trzyma piłkę
Wybierasz się 8 marca na mecz do Ergo Areny? Lepiej skorzystaj z komunikacji miejskiej, na pewno zabranie miejsc parkingowych. Na zdjęciu półfinał mistrzostw świata pomiędzy Hiszpanią i Danią, który w gdańsko-sopockiej hali odbył się 27 stycznia
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Polska - Francja w Dzień Kobiet

Hala widowiskowo-sportowa na granicy Gdańska i Sopotu tętni życiem przez cały rok, jednak to w najbliższych tygodniach odbędzie się sporo imprez, różnego typu, na których spodziewane są tysiące kibiców sportowych, melomanów i miłośników innych rozrywek.

W środę, 8 marca, odbył się mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska - Francja. Na ostatnich mistrzostwach świata, które w styczniu 2023 roku odbywały się w Szwecji i Polsce, Biało-Czerwoni zajęli szesnaste miejsce, Francuzi sięgnęli po srebrne medale. 

Na mecz w Ergo Arenie wykupiono ponad 10 tys. biletów. 

 

Widok z góry: hala sportowa z napisem ERGO ARENA, obok ulica i parking z setkami samochodów
Na parkingu przed Ergo Areną znajdzie miejsce około 700 samochodów
fot. Ergo Arena

Parking przy Ergo Arenie może pomieścić ok. 700 samochodów. Mecz Polska - Francja zaliczany jest do trzeciej taryfy, co oznacza koszt:

 • pojazdy osobowe: pierwsze pół godziny – bezpłatnie po pobraniu biletu, 12 godzin – 40,00 zł
 • autobusy: 12 godzin – 100,00 zł

Lepiej nie przyjeżdżać samochodem

Przedstawiciele Ergo Areny zachęcają, by nie planować przyjazdu do hali "na ostatnią chwilę", w dodatku samochodem. Lepiej skorzystać z oferty miejskich autobusów i tramwajów, a jeśli to niemożliwe - przyjechać autem nawet i 2 godziny wcześniej. Chodzi o to, by nie zakorkować ulic w dzielnicy Żabianka, ale też by nie tracić nerwów i czasu na niepotrzebne stanie w korkach. 

Dotyczy to meczu piłki ręcznej Polska - Francja oraz wielu następnych imprez, które czekają na mieszkańców Trójmiasta i całego Pomorza w Ergo Arenie.

Ergo Arena przypomina o kampanii #DobryDojazd

Lokalizacja hali pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem w Gdańsku oraz trolejbusem z Gdyni. Z przystanków dojście pieszo do hali zajmuje około 10 - 15 minut.

Kto jednak nie ma takiej możliwości i przyjechać chce samochodem, powinien rozważyć możliwość przyjazdu na miejsce wcześniej.

Wybierasz się na koncert lub mecz do Ergo Areny? Wybierz #DobryDojazd

- A gdyby tak oszczędzić czas spędzony w aucie i spędzić go w jednej z nowoczesnych stref gastronomicznych? Omiń korki, przyjedź szybciej, wejdź do hali przynajmniej godzinę przed rozpoczęciem imprezy i skorzystaj ze specjalnych promocji przygotowanych przez Classic Catering na hasło #DobryDojazd - zachęca Aleksandra Samborska, manager ds. komunikacji i PR w Ergo Arenie. - W marcu przed meczem Polska-Francja, Koncertem Muzyki Filmowej i stand-upem Mateusza Sochy można będzie zakupić zestaw "nachosy plus napój" w cenie specjalnej oraz dwie herbaty w cenie jednej. Promocje wygasają każdorazowo pół godziny przed startem danej imprezy - dodaje.

 

na zdjęciu fragment hali ergo arena, na jej elewacji wywieszony jest jasny baner
Jadąc do Ergo Areny skorzystaj z komunikacji miejskiej bądź przyjedź samochodem z wyprzedzeniem czasowym
Mat. Ergo Arena

Kluby spod znaku Trefla i sopocki MOSiR nagradzają dobre praktyki

Do skorzystania z komunikacji publicznej zachęcają także kluby Trefla oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Postaw na transport zbiorowy i zgarnij darmowe wejściówki na jeden z najbliższych meczów Trefla Gdańsk lub Trefla Sopot w Ergo Arenie. Przyjedź na imprezę ekologicznym jednośladem, tramwajem, autobusem, trolejbusem lub pociągiem SKM, w portalach społecznościowych użyj hashtaga #DobryDojazd, oznacz profil Ergo Areny i pokaż nam w Tweecie lub Instastory (koniecznie otwarte profile!), jak mija Twoja podróż do hali. Trzy pierwsze oznaczenia przy okazji Polskiej Nocy Kabaretowej, meczu Polska-Francja lub stand-upu Mateusza Sochy to trzy podwójne zaproszenia na wskazany mecz gdańskich siatkarzy lub sopockich koszykarzy - proponują.

Od czerwca do końca września podwójnymi wejściówkami na najdłuższe molo nad Bałtykiem nagradzać będzie z kolei MOSiR Sopot.

Ul. Jaśkowa Dolina - tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową zbiornika retencyjnego

Które linie autobusowe, trolejbusowe i tramwajowe dojeżdżają do Ergo Areny?

Do hali dotrzeć można pociągami SKM - najbliżej zlokalizowany jest przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka - 15 min) i przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką - 10 minut), tramwajami i autobusami ZTM: do dyspozycji pasażerów są dwie dzienne linie autobusowe (148 i 227), trzy linie nocne: N4, N12, N13 i pięć linii tramwajowych: 2, 4, 5, 6, 8 oraz trolejbusem ZKM (linia 31), który trasę zaczyna i kończy na parkingu Ergo Areny. 

Mapka z zaznaczonymi przystankami w pobliżu hali Ergo Arena - napisano odległość do hali w metrach

SKM Szybka Kolej Miejska: (rozkłady jazdy)

 • Przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min)
 • Przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut)

Tramwaj: (rozkład jazdy)

 • nr 2 – przystanek   Gospody/Pomorska
 • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 5 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 8 –  przystanek  Osiedle  Wejhera

Autobus (rozkład jazdy)

 • nr 148 – przystanek  Gospody (Gdańsk)
 • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
 • nr N4 – przystanek Jelitkowo (Gdańsk)
 • nr N12 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus (rozkład jazdy)

 • nr 31

Wokół hali funkcjonuje także oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów, jest też miejsce do zaparkowania hulajnóg elektrycznych.

Uszanować mieszkańców dzielnicy Żabianka

Kampania #DobryDojazd to pokłosie nieprzyjemnych sytuacji, do których doszło we wrześniu 2021 r. na terenie dzielnicy Żabianka, w bezpośrednim sąsiedztwie hali. Powrót masowych imprez, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, sprawił, że wiele osób zapomniało o dobrych "manierach" podczas dojazdu do hali widowiskowo-sportowej. Kierowcy, udający się na imprezę zorganizowaną pod koniec września w Ergo Arenie, nie uszanowali obowiązujących w okolicy zakazów. Część z nich wjechała na teren pobliskich osiedli, zajmując miejsca należące na co dzień do mieszkających tam osób. Nie brakowało też osób, którzy pozostawili swoje auta w miejscach do tego nie przeznaczonych: na trawnikach, czy chodnikach blokując przejście pieszym. Sytuacja ta wywołała protesty mieszkańców Żabianki.

 

TV

To przedszkole jest wzorem