• Start
  • Wiadomości
  • Wybierasz się na koncert lub mecz do Ergo Areny? Wybierz #DobryDojazd

Wybierasz się na koncert lub mecz do Ergo Areny? Wybierz #DobryDojazd

Operator Ergo Areny rozpoczyna właśnie kampanię: #DobryDojazd, w ramach której zachęca widzów, kibiców i fanów - uczestniczących w różnych wydarzeniach w gdańsko - sopockiej hali, do przyjazdu na miejsce komunikacją miejską, rowerem bądź hulajnogą. Kto zdecyduje się na taki transport, może liczyć na nagrody, a także rabaty w lokalach gastronomicznych działających w hali. Sprawdźcie!
18.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wybierasz się na imprezę do Ergo Areny? Sprawdź jak dojechać na miejsce komunikacją miejską. Samochód zostaw w domu
Wybierasz się na imprezę do Ergo Areny? Sprawdź jak dojechać na miejsce komunikacją miejską. Samochód zostaw w domu
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Kampania #DobryDojazd to pokłosie nieprzyjemnych sytuacji, do których doszło we wrześniu br. na terenie dzielnicy Żabianka, w bezpośrednim sąsiedztwie hali. Powrót masowych imprez, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, sprawił, że wiele osób zapomniało o dobrych "manierach" podczas dojazdu do hali widowiskowo-sportowej. Kierowcy, udający się na imprezę zorganizowaną pod koniec września w Ergo Arenie, nie uszanowali obowiązujących w okolicy zakazów. Część z nich wjechała na teren pobliskich osiedli, zajmując miejsca należące na co dzień do mieszkających tam osób. Nie brakowało też osób, którzy pozostawili swoje auta w miejscach do tego nie przeznaczonych: na trawnikach, czy chodnikach blokując przejście pieszym.

 

Sytuacja ta wywołała protesty mieszkańców Żabianki. Jeszcze w październiku zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczył zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski, zarząd hali, a także przedstawiciele radni dzielnicowi i pracownicy urzędu miejskiego odpowiedzialni za zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

Na efekty mieszkańcy długo nie czekali. Podczas kolejnych imprez w Ergo Arenie, które odbyły się w październiku, o porządek w okolicy dbali policjanci z Gdańska i Sopotu, a także Straż Miejska. Operator hali zapowiedział wówczas organizację kampanii informacyjno - promocyjnej, która właśnie się rozpoczyna.

 

Rabaty na ofertę gastro

W ramach kampanii #DobryDojazd, operator EA zachęca, by przyjechać na miejsce z dużym wyprzedzeniem czasowym, najlepiej transportem zbiorowym, ponieważ do hali łatwo dotrzeć pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM czy trolejbusem ZKM. A jeśli już decydujemy się na dojazd autem - także warto szybciej wybrać się na imprezę.

- Omiń korki, przyjedź szybciej, wejdź do hali przynajmniej godzinę przed rozpoczęciem imprezy i skorzystaj ze specjalnych promocji przygotowanych przez Classic Catering - zachęca Aleksandra Samborska manager ds. komunikacji i PR w hali Ergo Arena. - Oczywiście promocja dotyczy również tych osób, które z wyprzedzeniem przyjadą na wydarzenie w Ergo Arenie korzystając z transportu zbiorowego.

Ci, którzy zdecydują się na taki krok, na hasło: "#DobryDojazd" w miesiącach listopad - luty mogą liczyć na:

- rozgrzewającą herbatkę zimową w cenie 5 złotych,

- dwie kawy w cenie jednej,

- tortillę mięsną lub wegetariańską w cenie 10 złotych.

Co ważne, promocja wygasa każdorazowo pół godziny przed startem danej imprezy!

 


1
Mat. Ergo Arena

 

Kluby spod znaku Trefla nagradzają dobre praktyki 
Także Trefl Gdańsk i Trefl Sopot namawiają do korzystania z komunikacji miejskiej, nie tylko przed meczami Plusligi i Energa Basket Ligi w Ergo Arenie. Jeszcze w tym roku w hali zaplanowano bowiem: galę FAME MMA 12, koncert Sanah, Polską Noc Kabaretową 2021 Reaktywacja, koncert Christmas Time! i 4 Nations Cup.

- Przyjedź na imprezę tramwajem, autobusem, trolejbusem lub pociągiem SKM, użyj hashtaga #DobryDojazd, oznacz profil Ergo Areny i pokaż nam w Tweecie lub Instastory (koniecznie otwarte profile!), jak mija Twoja podróż do hali. Trzy pierwsze oznaczenia, przed każdą z powyższych imprez, to trzy podwójne zaproszenia na wybrany mecz gdańskich siatkarzy lub sopockich koszykarzy - wyjaśnia Aleksandra Samborska. - Jedna decyzja to zatem podwójna dawka emocji w Ergo Arenie.

 

Aby do wiosny!

Wokół hali funkcjonuje oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów, jest też miejsce do zaparkowania coraz popularniejszych wśród mieszkańców hulajnóg elektrycznych.

- Gdy tylko przed halą pojawią się pierwsze przebiśniegi, a na ścieżki rowerowe po sezonie zimowym wrócą rowerzyści, do puli nagród za #DobryDojazd trafią zaproszenia i rabaty przygotowane przez sopocki MOSiR - zapowiada Aleksandra Samborska.

Rozkład jazdy poszczególnych linii, a także promocje i atrakcje przygotowane przed konkretnymi imprezami znaleźć można każdorazowo na stronie internetowej Ergo Areny, w zakładce: "Dla Odwiedzających - #DobryDojazd".

Dwie duże imprezy, na których spodziewane jest pełne obłożenie hali, odbędą się już w najbliższy weekend.

Do hali dotrzeć można pociągami SKM - najbliżej hali zlokalizowane są przystanki: Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka - około 15 min) i Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką - około 10 minut), tramwajami i autobusami ZTM: do dyspozycji pasażerów udających się do Ergo Areny są dwie dzienne linie autobusowe (148 i 227), trzy linie nocne: N4, N12, N13 i pięć linii tramwajowych: 2, 4, 5, 6, 8 oraz trolejbusem ZKM (linia 31), który trasę zaczyna i kończy na parkingu hali.

 

Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na dojazd samochodem, powinien upewnić się, gdzie może nim zaparkować.

Operator hali apeluje o nieparkowanie na terenach osiedli wokół Ergo Areny. Wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji okolicznych mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Na czas imprez w gdańsko - sopockiej hali dla kierowców przygotowywane są trzy przestrzenie: parking wzdłuż ulicy Łokietka dla ok. 300 samochodów, parking tuż przy obiekcie dla około 700 samochodów oraz bezpłatny parking wzdłuż ulicy Pomorskiej na około 200 samochodów - czas dojścia z niego do hali to około 15 minut.

 

TV

100-lecie ulicy Krętej