MOPR. Wspierajmy dzieci i kobiety z Ukrainy - wciąż potrzebują pomocy

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci i kobiet z Ukrainy. Darczyńcom dziękujemy. Zachęcamy do dalszego wspierania akcji, która ma charakter długofalowy.
05.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
MOPR - zbiórka darów dla Ukrainy
MOPR - zbiórka darów dla Ukrainy
fot. Sylwia Ressel

Hojność gdańszczanek i gdańszczan nie ma granic. Pokazuje to zbiórka artykułów pierwszej potrzeby, prowadzona przez MOPR. Niektórzy mieszkańcy przekazali też dla potrzebujących rzeczy, które przydają się w codziennym życiu domowym np. zestawy do picia i parzenia kawy oraz herbaty, talerze śniadaniowe i obiadowe. Są też wózki spacerowe dla dzieci, by ułatwić ukraińskim matkom opiekę nad malcami. Ośrodek nadal prosi o konkretne, najbardziej potrzebne artykuły – najlepiej nowe lub nieużywane.

Zbiórka obejmuje: środki higieniczne, pielęgnacyjne i czystości oraz bieliznę osobistą dla kobiet i dzieci; odzież ciepłą i wiosenną szczególnie dla maluchów i młodzieży; przybory niezbędne do szkoły; gry i zabawki.

Komplety do picia kawy i herbaty, filiżanki, talerze - także te przedmioty ofiarowują dla uchodźców gdańszczanki i gdańszczanie
Komplety do picia kawy i herbaty, filiżanki, talerze - także te przedmioty ofiarowują dla uchodźców gdańszczanki i gdańszczanie
fot. Adam Bronk-Zdunowski/MOPR

Dary prosimy dostarczyć:

  •  do magazynu w siedzibie MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy Ośrodka),
  •  do Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00.

Wszystkie dary są na bieżąco dystrybuowane do lokalnych punktów pomocy rzeczowej dla Ukraińców.

oprac. AU