Wsparcie z MOPR podczas długiego majowego weekendu

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska uzyskają kompleksowe, adekwatne do potrzeb wsparcie, świadczone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie także w długi majowy weekend. Zobacz, gdzie i w jakich godzinach pracują specjaliści.
( Publikacja: 29.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Potrzebujący mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie pracowników gdańskiego MOPR
Potrzebujący mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie pracowników gdańskiego MOPR
źródło: Pixabay

W poniedziałek, 2 maja, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pracuje normalnie, czyli w godzinach od 7.30 do 15.30. Aby otrzymać informację i ofertę wsparcia tego dnia najlepiej kontaktować się ze specjalistami Centrów Pracy Socjalnej w dzielnicach. Adresy, numery telefonów CPS dostępne są na stronie internetowej Ośrodka.

Z kolei w dniach świątecznych, czyli w niedzielę, 1 maja, i we wtorek, 3 maja, w sytuacjach nagłych, ekstremalnych życiowo - wsparcia udzielają specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR, przy pl. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. W razie zagrożenia zdrowia, życia, bezpieczeństwa OIK zapewnia schronienie w hostelu interwencyjnym, pomoc psychologiczną, pedagogiczną oraz socjalną. To wsparcie dostępne jest całą dobę, pod numerami tel.: 58 511 01 21/22; w przypadku przemocy w rodzinie kontakt pod numerem tel. kom.: 797 909 112.

Oprac. AO

Zmiany siedzib niektórych wydziałów i referatów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie