• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz. Kino Podwórkowe i pchli targ na placu Wybickiego 

Wrzeszcz. Pierwsze w tym roku Kino Podwórkowe i pchli targ - jutro na placu Wybickiego 

Już w środę, 20 lipca 2022 r., o godz. 19, na Placu Wybickiego we Wrzeszczu Dolnym odbędzie się projekcja filmu “Jak ocalić smoka”, ale organizatorzy zapraszają nieco wcześniej - od godz. 16 - na wspólną zabawę. Wstęp wolny.
19.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
r00011978
Pierwszy seans w tym roku już jutro. Obejrzymy wspólnie film norweski "Jak ocalić smoka"
fot. Anna Rezulak/KFP

- Zapraszamy na pierwsze Kino Podwórkowe w tym roku - mówi Gosia Zamorska z fundacji Generacja, organizatorka wydarzenia. - Będziecie mogli, jak zawsze, popuszczać duże bańki mydlane, pobawić się w różne zabawy i obejrzeć film, który przypomni nam o drugich najlepszych po wakacjach dniach w roku, o świętach. Zapraszamy na odrobinę śniegu i ognia!

r00011959
Kto lubi takie zabawy? Skakanie przez skakankę, w "gumę" albo w klasy - jutro będzie można się pobawić razem na placu Wybickiego
fot. Anna Rezulak/KFP

Wspólna zabawa rozpocznie się na placu Wybickiego we Wrzeszczu Dolnym od godz. 16. Oprócz puszczania baniek i zabawy “w gumę” czy w klasy, mamy szansę na udział w pchlim targu. To okazja, by oddać w dobre ręce niechciane już zabawki i zakup nowych. 

- Robimy również dziecięcy pchli targ. Chętnych do wystawienia zabawek prosimy o wzięcie kocyka i wycenionych zabawek lub innych przedmiotów do sprzedaży - dodaje organizatorka. 

r00011956
A gdyby tak sprzedać misia i kupić siatkę na motyle?
fot. Anna Rezulak/KFP

A po udanych łowach - kino! Tym razem obejrzymy film “Jak ocalić smoka”, przeznaczony dla dzieci od lat 7. Wraz  z bohaterami przeniesiemy się do śnieżnej Norwegii w sam środek świątecznego czasu.   

 Jak ocalić smoka - projekcja filmu rozpocznie się o godz. 19. Czy wiecie, że film kręcono w Czechach, a część ujęć pochodzi z Jaskini Koniepruskiej?
"Jak ocalić smoka" - projekcja filmu rozpocznie się o godz. 19. Czy wiecie, że film kręcono w Czechach, a część ujęć pochodzi z Jaskini Koniepruskiej?
mat. St. Nowe Horyzonty

O czym jest film?

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. 

Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? „Jak ocalić smoka” zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym zaklęciem!

 

PROGRAM

  • 16.00 - zaczynamy - gry i zabawy podwórkowe: sznur, guma, klasy, i bańki.
  • 19.00 - 21.00 - projekcja: dobranocka, “Jak ocalić smoka”

 

Kino Podwórkowe jest dofinansowane przez Miasto Gdańsk.

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy