Wrzeszcz. Jeszcze w tym roku ulica Sobieskiego jak nowa

To doskonała wiadomość, oczekiwana od lat zwłaszcza przez mieszkańców Suchanina i Piecek-Migowa. Wkrótce rozpocznie się remont ul. Sobieskiego, który obejmuje nie tylko położenie nowej nawierzchni i chodników, ale także przebudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Ogłoszono przetarg publiczny na wykonawcę robót. Mają być zrealizowane do końca 2016 r.
( Publikacja: 09.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jak wygląda ul. Sobieskiego - każdy widzi: najwyższy czas na remont.

Remont ulicy Sobieskiego obejmie kilometrowy odcinek od ul. Traugutta aż do skrzyżowania z ul. Smoluchowskiego (przy Pomorskich Szkołach Rzemiosł).

W zakres inwestycji wchodzą: przebudowa sieci wodociągowych o łącznej długości ponad 2,2 km, budowa przyłączy wodociągowych, przebudowa (renowacja) kanałów sanitarnych oraz wpustów kanalizacji deszczowej i wylotów przykanalików do Potoku Królewskiego, a także przebudowa układu drogowego.

- Instalacja wodno-kanalizacyjna w tym miejscu jest już bardzo przestarzała i awaryjna, a ponieważ również i droga wymaga pilnej naprawy, połączyliśmy obie inwestycje - tłumaczy Agnieszka Klugmann, rzecznik prasowy miejskiej spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna (GIWK).

Szacunkowy koszt prac to blisko 5,5 mln złotych netto. Inwestycję realizują wspólnie miasto Gdańsk i GIWK. Wykonawca zostanie wybrany w przetargu publicznym na podstawie kryterium ceny (80 proc.) i terminu wykonania inwestycji (20 proc.).

- Mamy nadzieję, że dzięki takiej ocenie ofert uda nam się wybrać firmę, która sprawnie zrealizuje prace i zakończy je jeszcze w tym roku - mówi Jacek Skarbek, prezes zarządu GIWK.

Nie tylko dziury i pofałdowania, ale także fragmenty wystającego bruku to cechy nawierzchni tej ulicy.

Rozstrzygnięcie przetargu (otwarcie ofert nastąpi 17 lutego) i podpisanie umowy z wykonawcą robót planowane jest jeszcze na pierwszy kwartał tego roku.

Zanim będzie można korzystać z nowej jezdni i chodników, trzeba uzbroić się w cierpliwość przez kilka miesięcy - zmiany w organizacji ruchu zostały już rozplanowane. GIWK zakłada, że większość robót toczyć się będzie w wakacje, a drogę trzeba będzie zamknąć całkowicie tylko na kilka dni, żeby wylać asfalt. Objazdy zostaną wytyczone przez Jaśkową Dolinę i prowizorycznie poszerzoną ul. Smoluchowskiego.

Ułożenie nowych chodników jest wpisane w plan robót remontowych ul. Sobieskiego.

Remontowany odcinek na mapie (zaznaczony na czerwono).