• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz Dolny. Budowa drugiej drogi rowerowej wzdłuż al. Legionów zakończy się w listopadzie

Wrzeszcz Dolny. Trwa budowa drugiej drogi rowerowej wzdłuż al. Legionów. Prace zakończą się w listopadzie

Nowa ścieżka, o długości ponad pół kilometra, przebiegać będzie po prawej stronie al. Legionów, jadąc z placu ks. Bronisława Komorowskiego w kierunku Przymorza. O tę inwestycję zabiegali głównie mieszkańcy - rowerzyści, którzy tą trasą przemieszczają się m.in. na Zaspę i Przymorze, a także w kierunku al. Grunwaldzkiej i al. Zwycięstwa. Koszt inwestycji to blisko 6 mln złotych.
08.10.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Niewykluczone, że nowy-stary skwerek przy ul. Kościuszki stanie się miejscem, w którym mieszkańcy będą spędzać czas wolny
Niewykluczone, że nowy-stary skwerek przy ul. Kościuszki stanie się miejscem, w którym mieszkańcy będą spędzać czas wolny
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Inwestycja rozpoczęła się w czerwcu br. W ostatnim czasie zakończono budowę chodników. Trwają jeszcze prace przy budowie ścieżki rowerowej. Większość jest już pokryta warstwą ścieralną. Na skwerze przy ul. Kościuszki "zazieleniło się", zbudowano żwirową alejkę, a wkrótce zamontowane zostaną tam ławki oraz stojaki rowerowe. Wzdłuż całej inwestycji nasadzono nowe rośliny, w tym 1,4 tysiąca krzewów róż typu "maraton". Można je zauważyć w różnych miejscach wzdłuż nowej trasy, m.in. na wspomnianym skwerku u zbiegu al. Legionów i ul. Kościuszki.

Na placu ks. Komorowskiego powstają obecnie trzy nowe przejazdy rowerowe przez istniejące wloty do ulic: Chrobrego, Wyspiańskiego oraz Mickiewicza - po wewnętrznej stronie skrzyżowania, równolegle do przejść dla pieszych.

Na odcinku od placu ks. Komorowskiego do posesji przy al. Legionów 11A, ze względu na ograniczenia terenowe i konieczność zapewnienia ruchu pieszego oraz budowy miejsc postojowych, powstaje ciąg pieszo-rowerowy.

Fragment od al. Legionów 11A do skrzyżowania z ul. Kościuszki wykonany będzie z nawierzchni bitumicznej. Przy wyjściu ze szkoły zamontowane zostaną barierki, zabezpieczające dzieci przed wybiegnięciem na drogę rowerową.

Wzdłuż al. Legionów biegnie już jedna droga rowerowa - po lewej stronie, jadąc w kierunku Przymorza. O budowę drugiej nitki zabiegali mieszkańcy.

Zakończenie robót planowane jest na listopad 2019 r. Inwestycja jest realizowana m.in. dzięki środkom unijnym i Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańsk.

Projekt realizuje firma WPRD Gravel. Koszt inwestycji to blisko 6 mln złotych.

 

Przeczytaj także:

Ponad 18 mln złotych dodatkowego dofinansowania z UE dla ważnych gdańskich projektów

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów