• Start
  • Wiadomości
  • Piąte spotkanie przy okrągłym stole - w czwartek na Przymorzu. Prezydent Gdańska zaprasza

Piąte spotkanie przy okrągłym stole - w czwartek na Przymorzu. Prezydent Gdańska zaprasza

W środę i czwartek, 7 i 8 sierpnia, zaplanowano dwa kolejne spotkania dedykowane mieszkańcom Gdańska. Wydarzenie to przede wszystkim doskonała okazja, by porozmawiać o sprawach Wrzeszcza i Przymorza, choć mieszkańcy innych dzielnic też są mile widziani.
06.08.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wakacyjna formuła rozmów przy Okrągłym Stole przypadła do gustu gdańszczanom. Każde z dotychczasowych spotkań cieszyło się dużą frekwencją
Wakacyjna formuła rozmów przy okrągłym stole przypadła do gustu gdańszczanom. Każde z dotychczasowych spotkań cieszyło się dużą frekwencją
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W wakacyjnej formule rozmów z mieszkańcami Gdańska odbyły się już spotkania w dzielnicach Orunia-Św. Wojciech-Lipce, na Chełmie, w Pieckach-Migowie. Czwarte i piąte z sześciu spotkań, które zaplanowano w lipcu i sierpniu br., dedykowane będą przede wszystkim mieszkańcom Wrzeszcza i Przymorza.

Pierwsze z zaplanowanych na ten tydzień wydarzenie odbyło się w środę, 7 sierpnia, o godz. 17.00 w Parku Kuźniczki, który znajduje się na styku ulic Wajdeloty i Jana Kilińskiego. Biało-czerwonego stołu należy poszukać w okolicach sklepu Biedronka i przystanku SKM Gdańsk Wrzeszcz. 

Drugie w tym tygodniu spotkanie, ale piąte z cyklu wakacyjnych rozmów z mieszkańcami Gdańska, odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia, na rogu ulic Chłopskiej i Obrońców Wybrzeża. Start o godz. 17.00. Wydarzenie także potrwa około dwóch godzin. 

- Serdecznie zapraszam do spotkania przy stole, do rozmowy o Gdańsku, o najbliższej dla nas okolicy i sprawach, które nas szczególnie interesują. Wiem, że to okres wakacji, ale wierzę, że ten letni czas to także okazja do nabrania dystansu i łagodności do otaczającej nas rzeczywistości - zachęca prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Niech ten fragment okrągłego stołu, przy którym się spotkamy, będzie dla nas wspólną przestrzenią do rozmowy w atmosferze wzajemnej życzliwości.

Choć głównym gospodarzem spotkań przy okrągłym stole jest prezydent Gdańska, to prócz Aleksandry Dulkiewicz na pytania gości odpowiadać też będą jej zastępcy i najbliżsi współpracownicy. 

Spotkanie będzie też okazją do rozmowy o ogłoszonych w czerwcu podczas Święta Wolności i Solidarności 21 tezach samorządowych, których głównym przesłaniem jest dbałość o interesy lokalne i autonomię samorządu. Z treścią dokumentu będzie można zapoznać się także na miejscu. 

Ostatnie z zaplanowanych spotkań odbędzie się w dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia - 28 sierpnia o godz. 17.00 - okolice ul. Subisława 28, początek deptaka.

 

Choć idea spotkań jest taka, że rozmowy przy Okrągłym Stole mają prowadzić do rozwiązania konkretnych problemów, dla niektórych są okazją do spotkania z prezydent Gdańska i wymienienia uprzejmości. Nz. Aleksandra Dulkiewicz i pani Małgosia podczas spotkania w dzielnicy Piecki-Migowo. Turystka z Gorzowa Wielkopolskiego przyszła na spotkanie, by wręczyć prezent w postaci książki
Choć idea spotkań jest taka, że rozmowy przy okrągłym stole mają prowadzić do rozwiązania konkretnych problemów, dla niektórych są okazją do spotkania z prezydent Gdańska i wymienienia uprzejmości. Nz. Aleksandra Dulkiewicz i pani Małgosia podczas spotkania w dzielnicy Piecki-Migowo. Turystka z Gorzowa Wielkopolskiego przyszła na spotkanie, by wręczyć prezent w postaci książki
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

 

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę