• Start
  • Wiadomości
  • Wkrótce montaż zwodzonych przęseł Mostu Stągiewnego - zmiany w organizacji ruchu. ZOBACZ najnowsze zdjęcia

Wkrótce montaż zwodzonych przęseł Mostu Stągiewnego - zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczyna się kolejny etap prac nad przebudową Mostu Stągiewnego na zwodzony, która realizowana jest w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. W niedzielę, 13 marca, całkowicie zamknięte zostało skrzyżowanie ul. Długie Ogrody/ Szafarnia / Szopy.
13.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Most Stągiewny aktualnie bez mostu - stan prac z 10 marca 2022, tuż przed rozpoczęciem etapu montażu przęseł
Most Stągiewny aktualnie bez mostu - stan prac z 10 marca 2022, tuż przed rozpoczęciem etapu montażu przęseł
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Zakres zaplanowanych na najbliższy czas prac obejmuje montaż zwodzonych przęseł mostu Stągiewnego, stąd potrzeba całkowitego zamknięcia wspomnianego skrzyżowania. Objazd do ul. Szafarnia odbywać się będzie ul. św. Barbary, do ul. Szopy przejazd poprowadzono zaś ul. Łąkową. Ruch pieszy w obrębie skrzyżowania zostanie utrzymany, zapewnione będą bezpieczne obejścia.

Zakończenie realizacji prac związanych z przebudową mostu Stągiewnego planowane jest do końca lipca bieżącego roku.

Przypomnijmy: przygotowania do modernizacji Mostu Stągiewnego rozpoczęły się już w styczniu ubiegłego roku, a wiosną 2021 roku przeprowadzono przeniesienie wielu instalacji (gazowej, c.o., teletechnicznej i in.) pod wodę, ponieważ wcześniej były poprowadzone pod stałym przęsłem mostu.

 

 

Całkowite zamknięcie Mostu nastąpiło w październiku 2021, wtedy też uruchomiono tymczasową kładkę dla pieszych na przyczółkach nieodbudowanego po wojnie Mostu Rogoźników.

Przebudowa mostu prowadzony jest przez firmę Granaria Development w ramach umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym dotyczącym zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów. Równolegle ze zwodzoną przeprawą powstaje także nowa marina na 60 miejsc.

Z kolei w lutym br. Granaria rozpoczęła realizację ostatniego zadania publicznego w ramach umowy ppp -  wymianę nawierzchni Rybackiego i Długiego Pobrzeża.

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże