• Start
  • Wiadomości
  • Wielki Test Wiedzy o Metropolii na 34. piętrze Olivia Star. Wygrał ten sam uczestnik, co w 2018 roku

Wielki Test Wiedzy o Metropolii na 34. piętrze Olivia Star. Wygrał ten sam uczestnik, co w 2018 roku

Aż 120 osób zdecydowało się sprawdzić swoją wiedzę w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii, zorganizowanym przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot we współpracy z "Gazetą Wyborczą Trójmiasto". Miejsce było wyjątkowe: sala kongresowa na 34. piętrze Olivia Star - najwyższego budynku w północnej Polsce. Zwyciężył gdańszczanin Łukasz Malinowski, który ma też na koncie zwycięstwo w poprzedniej edycji konkursu, w grudniu 2018 roku.
( 04.09.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od lewej: Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej Trójmiasto; Łukasz Malinowski z żoną i córką (I miejsce), Wiktor Morawski (II miejsce), Mirosław Gąsior (III miejsce) i Michał Glaser, prezes OMGGS
Od lewej: Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej Trójmiasto; Łukasz Malinowski z żoną i córką (I miejsce), Wiktor Morawski (II miejsce), Mirosław Gąsior (III miejsce) i Michał Glaser, prezes OMGGS
Bartosz Bańka/Agencja Gazeta- Metropolie zapewne wielu ludziom kojarzą się z miejscami niedostępnymi, wielkimi miastami amerykańskimi - mówił Michał Glaser, prezes OMGGS. - Metropolie europejskie to metropolie kameralne, miasta zielone, miejsca do życia, gdzie jest blisko i praca, i relaks. W związku z tym, że tak ważną rolę we współczesnym świecie one odgrywają, chcemy oswajać mieszkańców i popularyzować ideę metropolii. Bardzo cieszymy się, że do testu zgłosiło się dziś stu kilkudziesięciu aktywnych mieszkańców regionu.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot obchodzi swoje 10-lecie. Dlatego też wszystko musiało być wyjątkowe - począwszy od miejsca konkursu. Chętnych zaproszono na sobotę, 4 września, do najwyższego gmachu w Polsce - wysokościowca Olivia Star, który góruje nad największym w północnej Polsce centrum biurowo-konferencyjnym Olivia Business Center.

Do konkursu zgłosili się niemal wyłącznie mieszkańcy Pomorza, ale nie tylko Trójmiasta - sporo osób było z mniejszych miast i miejscowości, m.in. z Tczewa, Sztutowa, Kościerzyny. Swoich reprezentantów miała niemal każda grupa wiekowa - tak więc byli studenci i emeryci, urzędnicy, handlowcy, ojcowie rodzin i matki dzieciom.

Wszyscy musieli udzielić odpowiedzi na 100 identycznie brzmiących szczegółowych pytań, które dotyczyły takich dziedzin, jak transport, ekologia, geografia czy gospodarka.

Test rozpoczął się punktualnie o godz. 11.25, i zakończył się równo po 60 minutach. Wszyscy mieli więc zaledwie 36 sekund, by poprawnie odpowiedzieć na każde z pytań. Walka była zacięta. 

 

Wyglądało to jak wielka klasówka na 34. piętrze. Test rozpoczął się punktualnie o godz. 11.25, i zakończył się równo po 60 minutach. Wszyscy mieli więc zaledwie 36 sekund, by poprawnie odpowiedzieć na każde pytanie
Wyglądało to jak wielka klasówka na 34. piętrze. Test rozpoczął się punktualnie o godz. 11.25, i zakończył się równo po 60 minutach. Wszyscy mieli więc zaledwie 36 sekund, by poprawnie odpowiedzieć na każde z pytań
Bartosz Bańka/Agencja Gazeta

 

Wyniki ogłoszono po godz. 14. 

Zwycięzca - Łukasz Malinowski - uzyskał 67 punktów na 100 możliwych. W nagrodę otrzymał 5 tysięcy złotych.

- Zawodowo zajmuję się automatycznym testowaniem oprogramowania, a w wolnym czasie bardzo dużo czytam o życiu Pomorza, o gospodarce, ciekawostkach i praktycznie wszystkich rzeczach związanych z regionem - powiedział Łukasz Malinowski.

Zwycięzcy kibicowała żona z trzymiesięczną córką. 

Zaledwie jeden punkt mniej zdobył Wiktor Morawski, co dało mu miejsce drugie i nagrodę w wysokości 3 tys. złotych. 

Trzecie miejsce zajął Mirosław Gąsior z wynikiem 64 punktów, za co otrzymał w nagrodę 1000 złotych.

W ocenie uczestników obu edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii, w tym roku pytania były trudniejsze.