MOPR czeka na paczki dla seniorów. Wesprzyj samotne osoby starsze na Wielkanoc

Do piątku, 31 marca 2023 roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku prowadzi świąteczną zbiórkę darów dla potrzebujących, samotnych, sędziwych podopiecznych. Można ofiarować seniorce lub seniorowi wielkanocną paczuszkę np. z produktami spożywczymi, chemią gospodarczą i środkami higienicznymi lub podarować drobny upominek.
24.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koszyk, w środku serwetka, na niej pomalowane jajka, ciasto z lukrem
W ubiegłym roku dzięki empatii mieszkanek i mieszkańców wielkanocne paczki otrzymało 150 potrzebujących, sędziwych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie 
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Wsparcie dla gdańskich nauczycielek i nauczycieli. Obowiązują zapisy na zajęcia

Akcja przebiega pod hasłem „Seniorowi na Wielkanoc”. Na świąteczne wsparcie czeka w tym roku ok. sto gdańskich seniorek i seniorów. Te samotne, schorowane osoby ucieszą się z każdego ofiarowanego produktu, z każdego gestu życzliwości.

W 2022 roku 150 seniorów otrzymało paczki od mieszkańców 

Osoby, które włączą się w tegoroczną akcję, proszone są o dostarczenie paczek (ewentualnie pojedynczych produktów) do Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, w dni powszednie, w godzinach pracy Ośrodka. Podpowiedzią, wskazówkami służy darczyńcom p. Anna Dunajska, koordynująca zbiórkę, tel. kom.: 797 909 119. Przed świętami pracowniczki i pracownicy socjalni przekażą dary sędziwym podopiecznym. W ubiegłym roku dzięki empatii mieszkanek i mieszkańców wielkanocne paczki otrzymało 150 potrzebujących, sędziwych podopiecznych Ośrodka. 

Setki nowych różowych skrzyneczek zawisną w przestrzeni Gdańska

Jakie produkty przydadzą się osobom starszym?

Osobom starszym przyda się przede wszystkim pełnowartościowa, hermetycznie zapakowana żywność, np. konserwy mięsne, rybne, z pasztetem, ser, olej, kawa i herbata, miód, makaron, ryż, kakao i słodycze. Potrzebne są też m.in. proszki i płyny do prania oraz do czyszczenia, szampony, mydła i inne środki kosmetyczno-pielęgnacyjne. Seniorki i seniorzy ucieszą się ogromnie z drobnego upominku i dołączonych życzeń wielkanocnych. MOPR zachęca do włączenia się w akcję!