Wsparcie dla gdańskich nauczycielek i nauczycieli

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza nauczycielki i nauczycieli szkół, do udziału w cyklu spotkań z psycholożkami. Specjalistki OIK podpowiedzą m.in. jak radzić sobie z emocjami i zadbać o siebie, by uniknąć wypalenia zawodowego. Wyjaśnią też, jak rozpoznać i jak interweniować, kiedy uczeń przeżywa kryzys. ZAPISANY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. BRAK MIEJSC.
22.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilka kobiet pozuje do zdjęcia (selfie), widać głównie ich twarze, jedna większa na pierwszym planie po prawej
Specjalistki OIK MOPR w Gdańsku
fot. Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Problemy emocjonalne dzieci i młodzieży odbijają się także na zachowaniu i życiu nauczycieli. Grono pedagogiczne coraz częściej dźwiga ciężar odpowiedzialności nie tylko za edukację, ale też za zdrowie i życie młodych ludzi. Coraz większe wyzwania stojące przed nauczycielkami i nauczycielami wiążą się też z wyższym ryzykiem wypalenia zawodowego.

Zapisz się na zajęcia

OIK MOPR zaprasza do uczestnictwa w „Grupie wsparcia dla nauczycieli gdańskich szkół – Porozmawiajmy o tym…”.

W ramach projektu pomocowego w siedzibie placówki przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie, w środy: 19 kwietnia, 17 maja i 14 czerwca, w godz. od 17.00 do 19.00 odbędą się spotkania z psycholożkami.

Obowiązują zapisy na zajęcia, do 5 kwietnia, pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę). Liczba miejsc jest ograniczona.

Pomyśl o swoich potrzebach

Specjalistki prowadzące spotkania zadbają, by stworzyć uczestniczkom i uczestnikom przestrzeń do refleksji nad ich nauczycielską rolą. Podpowiedzą zainteresowanym, jak skuteczniej radzić sobie z trudnymi zadaniami oraz jak kontrolować i regulować emocje. Doradzą też, jak najlepiej zadbać o swoje potrzeby, zwłaszcza w kontekście zdrowia psychicznego i utrzymania harmonii między życiem zawodowym i prywatnym. Zaplanowana jest też psychoedukacja w zakresie sposobów reagowania i przeciwdziałania kryzysowi suicydalnemu u młodzieży.