• Start
  • Wiadomości
  • Wejściówki do zoo dla mieszkańców Osowej. Tutaj była najwyższa frekwencja

Wejściówki do zoo dla mieszkańców Osowej. Tutaj była najwyższa frekwencja

Gdańsk odnotował wysoką frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się 1 czerwca. Wyniosła ona 78,95 procent. Wśród gdańskich dzielnic najaktywniejsza pod tym względem okazała się Osowa. Do urn poszło tu aż 84,74 proc. uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy w nagrodę otrzymają wejściówki do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
04.06.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kilka małych gepardów, leżą obok siebie na stołku
Mieszkańcy Osowej mogą w nagrodę odwiedzić, bezpłatnie, gdańskie zoo
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Wejście do zoo w nagrodę

Władze Gdańska zachęcają mieszkańców przed każdymi powszechnymi wyborami do aktywnego w nich udziału. Tak było też w przypadku tegorocznych wyborów Prezydenta RP. Przed drugą turą wyborów, prezydent Aleksandra Dulkiewicz ogłosiła  “konkurs” - mieszkańcy dzielnicy, która odnotuje najwyższą frekwencję głosujących, otrzyma w nagrodę jednorazowe, bezpłatne wejściówki do gdańskiego zoo. 

Najwyższą frekwencję wśród gdańskich dzielnic odnotowano w Osowej. Wyniosła ona aż 84,74 proc. Na podium znalazło się też Wzgórze Mickiewicza - 84,50 proc. i Kokoszki - 83,52 proc. 

- W związku z tym wszystkie mieszkanki i wszyscy mieszkańcy dzielnicy Osowa, posiadający konto w Gdańskiej Karcie Mieszkańca, mogą już teraz wykorzystać swoje dodatkowe, bezpłatne wejście do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Wystarczy udać się do zoo i okazać Kartę Mieszkańca lub telefon z aplikacją. Z bezpłatnego wejścia można skorzystać do końca roku - poinformowała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Frekwencja w Gdańsku 78,95 proc. Jest niekwestionowany lider

Nagrody dla miast - drzewo i Hewelion

Zgodnie z zapowiedziami, nasze miasto przekaże też figurkę dedykowanego lwa Heweliona dla miejscowości o najwyższej frekwencji w skali całego kraju, którą okazała się Krynica Morska. 

Rywalizacja frekwencyjna ogłoszona została też pomiędzy Gdańskiem i Gdynią. W tej konkurencji Gdańsk okazał się lepszy - u naszej sąsiadki do urn poszło 78,02 proc. wyborców. Oznacza to zatem, że prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek posadzi drzewo w naszym mieście. 

TV

Akcja Lato 2025 – Gdańsk pełen letnich atrakcji!