• Start
  • Wiadomości
  • Weekend na stoczni. Foodtrucki, malarstwo i jazz - nie przegap!

Weekend na stoczni. Foodtrucki, malarstwo i jazz - nie przegap!

Nie udało się zatrzymać epidemii koronawirusa w Polsce - wręcz przeciwnie, statystyki zachorowań rosną w zastraszającym tempie - ale nie zatrzymamy też sezonu wakacyjnego. Ten właśnie nadchodzi: w sobotę i niedzielę, 20-21 czerwca, okazji do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, z muzyką, sztuką i znakomitym jedzeniem, nie zabraknie w imprezowym centrum Gdańska - na terenach postoczniowych.
19.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Po długim czasie zamrożenia do nocnego życia powraca Ulica Elektryków. W ten weekend w mieszącej się przy imprezowym deptaku hali swoją działalność zainauguruje projekt W4 Food Squat - kulinarny koncept pozwalający dobrze zjeść i się zrelaksować
Po długim czasie zamrożenia do nocnego życia powraca Ulica Elektryków. W ten weekend w mieszącej się przy imprezowym deptaku hali swoją działalność zainauguruje projekt W4 Food Squat - kulinarny koncept pozwalający dobrze zjeść i się zrelaksować
mat. organizatora

 

Raj dla zbieraczy - wielodzielnicowa wyprzedaż garażowa - dołącz w pierwszą niedzielę wakacji

 

Na przekór epidemicznym przeciwnościom losu, w sobotę, 20 czerwca, do życia powraca imprezowe centrum Gdańska - popularna Ulica Elektryków, przy której mieści się między innymi klub muzyczny B90 i sąsiadująca z nim Hala W4. I będzie to powrót z hukiem - sezon wakacyjny zainauguruje koncept kulinarny W4 Food Squat (kliknij, aby zobaczyć na mapie), który zadomowi się we wspomnianej hali. Niestety, ponieważ koronawirus nas nie opuszcza, otwarcie odbędzie się w warunkach nowej normalności.

- Dodajemy smaku rzeczywistości po lockdownie, trzymając się reguły „safety first”. Nasza kuchnia może być odważna i niezdystansowana, ale W4 Food Squat działa według restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa i social distancingu. Stąd między innymi wygodny dostęp do rekreacyjnych przestrzeni Elektryków, gdzie można cieszyć się autorską szamą pod gołym niebem - tłumaczą organizatorzy.

W4 Food Squat zgromadzi mobilne punty gastronomiczne - dobrze znane w Trójmieście foodtrucki - w wyjątkowej formule stacjonarnej, na terenie dawnej hali Wydziału Elektrycznego W4. W przemysłowych przestrzeniach z charakterem zamawiać będzie można dania kuchni z duszą - wegetariańskie, przygotowywane z lokalnych produktów, z pieca opalanego drewnem. Nie zabraknie też okazji do wypicia dobrej kawy.

 

ZOBACZ, JAK BYŁO. Deptak na Wajdeloty. Udany pierwszy dzień - tłumy gości, mieszkańcy przychylni

 

Wśród wystawców znajdą się popularne lokale serwujące kuchnię roślinną: wrzeszczański House of Seitan - stuprocentowo wegańskie menu od dziewczyn z pasją, które na co dzień w budynku przy ulicy Wajdeloty udowadniają, że jedzenie to coś więcej niż tylko napełnianie talerzy, i Nie/mięsny - oferujący kulinarną podróż do świata aromatów i kolorów Bliskiego Wschodu, znany z Dolnego Miasta przy ulicy Jaskółczej, gdzie mieści się jego stacjonarna siedziba.

Miłośników fast foodów ucieszy obecność Carmnika - food trucka, proponującego świeże spojrzenie na street food, czyli burgery z lokalnych produktów; i Pizza Truck - oferującego festiwalowe fan favourite prosto z pieca opalanego drewnem. A dla tych, którzy wolą bardziej egzotyczne smaki, niezły Meksyk przygotuje Dos Amigos, z kolei Przyganiał Kocioł Wokowi - zaprezentuje swój kulinarny program: Azja Express w sezonowej odsłonie. Kawoszy częstować będzie W4 COFFEE SHOP - znajdziemy tu gorące napoje i słodkości.

W4 Food Squat czynne będzie od godziny 14:00 w sobotę, 20 czerwca, do godziny 3:00 rano w niedzielę, 21 czerwca. Wstęp wolny.

 

Artystka Agnieszka Nagórska, czyli NAGU, uwiecznia w swoich pracach gdańskie motywy. Jej ulubiony to dźwigi stoczniowe. Co jeszcze ją inspiruje, będzie można zobaczyć podczas wernisażu jej wystawy w nowej galerii-pracowni na stoczni
Artystka Agnieszka Nagórska, czyli NAGU, uwiecznia w swoich pracach gdańskie motywy. Jej ulubiony to dźwigi stoczniowe. Co jeszcze ją inspiruje, będzie można zobaczyć podczas wernisażu jej wystawy w nowej galerii-pracowni na stoczni w ten weekend
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

A skoro mowa o niedzieli, to 21 czerwca powracamy na tereny postoczniowe, tym razem by obcować ze sztuką. Tego dnia, przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 5, o godzinie 17:00, odbędzie się otwarcie innego nowego miejsca - 84B (kliknij, aby zobaczyć na mapie): galerii sztuki, sklepu i pracowni w jednym.

- Świętujcie z nami ten szczególny dzień! Galerię 84B stworzyliśmy z myślą o Was - to będzie miejsce niekończących się spotkań, promocja różnorodności, w samym sercu stoczni gdańskiej, prawie pod samiuśkimi żurawiami. Pragniemy, aby każdemu było tu miło i zwyczajnie - zapraszają organizatorzy.

Otwarcie galerii 84B połączone będzie z wernisażem prac NAGU - artystki wizualnej Agnieszki Nagórskiej, zajmującej się malarstwem, grafiką i aranżacją przestrzenną wystaw. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom z malarstwa uzyskała w 2011 roku. Twórczość artystyczną prezentowała na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą. Jest właścicielką firmy Aranżacja Wnętrz Obrazami NAGU. Główny obszar jej zainteresowań to malarstwo - akryl na płótnie i desce - którego flagowym motywem są gdańskie żurawie stoczniowe. NAGU jest kilkukrotną finalistką kategorii malarstwo podczas odpowiednio I, II i III „Triennale Sztuki Pomorskiej” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (rok 2013, 2016 i 2019).

Galeria czynna będzie do godziny 23:00. Wstęp wolny.

 

Dok Cesarski to nowe miejsce, którego program przez cały sezon będzie wypełniony wydarzeniami kulturalnymi. Znajdziemy tu kino plenerowe, kino samochodowe, a także scenę plenerową. W ten weekend odbędzie się pierwszy koncert z jazzowego cyklu
Dok Cesarski to nowe miejsce, którego program przez cały sezon będzie wypełniony wydarzeniami kulturalnymi. Znajdziemy tu kino plenerowe, kino samochodowe, a także scenę plenerową. W ten weekend odbędzie się pierwszy koncert z jazzowego cyklu
Fot. Piotr Żagiell Photography

 

A może plenerowy koncert w stoczniowej atmosferze? Będzie okazja, by w takim wydarzeniu uczestniczyć - w niedzielę, 21 czerwca, w Doku Cesarskim (kliknij, aby zobaczyć na mapie) - nowej przestrzeni kulturalno-rozrywkowej, która niedawno zainaugurowała działalność przy alei Dokowej 1. Przez cały sezon odbywać się tu będą koncerty, pokazy filmowe, improwizacje i stand upy, oraz imprezy z DJ-ami.

Podczas pierwszego koncertu z cyklu „Jazz w Doku” wystąpi Sergiej Kriuczkow - wokalista o niezwykłej barwie głosu, trębacz jazzowy i aktor, znakomity wykonawca utworów z repertuaru Louisa Armstronga, zdobywca nagrody na światowym konkursie w Le Havre (Francja). Miłośnicy kina mogli go usłyszeć w takich filmach, jak „Jack Strong”, „Róża” czy „Syberiada polska”, a także w serialach - „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” i „Na Wspólnej”.

W Gdańsku Sergiej Kriuczkow wystąpi z projektem Riverboat Quartet, z którym koncertował na scenach festiwalowych w Polsce i w Europie. Nagrali w tym składzie 5 płyt, sam Kriuczkow wydał także niedawno solowy album, zatytułowany „Songs About The Moon”. W programie niedzielnego koncertu znajdą się największe przeboje muzyki dixielandowej i swingowej z repertuaru Louisa Armstronga i Franka Sinatry.

Zespół wystąpi w składzie: Sergiej Kriuczkow (śpiew, trąbka), Marek Jurski (fortepian), Jurij Miszczenko (kontrabas) i Adam Zagrodzki (perkusja). Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30. Bilety: miejsce na samochód (1 bilet = 1 samochód) 60 zł; miejsce siedzące na leżaku - 35 zł.

 

Weź udział w badaniu zmian w kulturze w czasie i po pandemii koronawirusa

 

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy