PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Weź udział w badaniu zmian w kulturze w czasie i po pandemii koronawirusa

Weź udział w badaniu zmian w kulturze w czasie i po pandemii koronawirusa
Forma i przebieg wydarzeń kulturalnych w Gdańsku w ciągu ostatnich trzech miesięcy znacząco się zmieniły. Wraz z ograniczeniem działalności instytucji kultury w siedzibach, rozpoczęły one nowe cykle i formaty internetowe. Obserwatorium Kultury działające przy Instytucie Kultury Miejskiej rozpoczyna dwa badania: na temat kultury w Gdańsku po pandemii, które skierowane jest do organizatorów wydarzeń oraz na temat kultury on-line podczas pandemii, w którym pyta publiczność o doświadczenia związane z tą formą uczestnictwa w kulturze.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Weź udział w badaniu dotyczącym zmian w kulturze. Czas do 28 czerwca!
Weź udział w badaniu dotyczącym zmian w kulturze. Czas do 28 czerwca!


Badanie dotyczące nowych warunków i potrzeb organizatorów wydarzeń kulturalnych w czasie po pandemii zostało przygotowane na prośbę Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Kultury i ma posłużyć aktualizacji polityki kulturalnej miasta.

„Kultura w Gdańsku po pandemii” to ankieta przeznaczona dla twórców i organizatorów życia kulturalnego miasta: zarówno dla pracowników instytucji i organizacji kulturalnych, jak i indywidualnych artystów, animatorów oraz osób pracujących w firmach prywatnych zajmujących się działalnością kulturalną w Gdańsku lub posiadających siedzibę w Gdańsku. 

Zebrane wypowiedzi mają na celu diagnozę, w których obszarach działalności kulturalnej zachodzą największe zmiany, jakie są nadchodzące wyzwania organizatorów wydarzeń oraz tego, jak kształtują się potrzeby związane ze wsparciem działalności artystycznej i kulturalnej w mieście.

Ankieta „Kultura on-line podczas pandemii” skierowana jest do mieszkańców i mieszkanek Gdańska i Trójmiasta, a także do osób, które podczas pandemii uczestniczyły w wydarzeniu on-line organizowanym przez instytucje kultury z Gdańska/Trójmiasta. Ma pomóc w scharakteryzowaniu uczestnictwa w kulturze podczas pandemii. – Chcemy poznać perspektywę odbiorców, ich praktyki dołączania do wydarzeń online i dzięki tej wiedzy przygotować rekomendację dla instytucji kultury na temat lepszego planowania działań i skuteczniejszych sposobów dotarcia do publiczności – mówi dr Natalia Brylowska, kierowniczka Działu Badań i Rozwoju w Instytucie Kultury Miejskiej. 

Za przygotowanie badań, ich koordynację, analizę i podsumowanie odpowiada Obserwatorium Kultury działające przy Instytucie Kultury Miejskiej. W 2018/2019 roku przeprowadziło badanie gdańskiej publiczności instytucji kultury. Trwające projekty oraz podsumowania poprzednich działań dostępne są na stronie: http://obserwatorium.ikm.gda.pl/.