• Start
  • Wiadomości
  • W sobotę Jasieński Marsz na Orientację. Zapraszają harcerze i Rada Dzielnicy Jasień

W sobotę Jasieński Marsz na Orientację. Zapraszają harcerze i Rada Dzielnicy Jasień

W weekend nie warto siedzieć w domu. Kto lubi spędzać wolny czas w lesie, bądź też jest miłośnikiem drużynowych wyzwań i rywalizacji, powinien skorzystać z propozycji Szczepu Jasień działającym w ZHP Hufcu Gdańsk-Śródmieście.
28.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pomysł na sobotę - marsz na orientację po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
Pomysł na sobotę - marsz na orientację po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Zbiórka sobotniego marszu odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym "Jasień", o godz. 9. Zgodnie z planem, wydarzenie potrwa w sumie 6 godzin - tyle czasu będą mieli uczestnicy na przejście wyznaczonej trasy.
Udział w nim jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Dlatego należy wcześniej zgłosić chęć wzięcia udziału, wypełniając formularz dostępny W TYM MIEJSCU.

Uczestnicy marszu będą między sobą rywalizować na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Każdy zespół biorący udział w tej imprezie powinien posiadać: kompas, długopis, odpowiednie ubranie do lasu oraz działający i naładowany telefon komórkowy.

Zgodnie z regulaminem, na trasie będzie można poruszać się wyłącznie pieszo. Zabronione jest korzystanie z wszelkiego rodzaju środków transportu. Trasę wyznaczono jedną - o długości 10 kilometrów, w której mogą brać udział zespoły 2-5 osobowe. Każdy z zespołów na starcie dostanie od organizatorów kolorową mapę w skali 1:10 000.

W sobotnim marszu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, a także niepełnoletnie w wieku od 13 do 18 lat za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego i tylko w zespołach minimum dwuosobowych, jak również niepełnoletnie w wieku 0 - 13 lat tylko pod opieką rodzica/opiekuna prawnego oraz za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego.

Dodatkowe informacje pod adresem: maciej.rogowicz@zhp.net.pl.Na miejscu startu i mety obowiązuje noszenie maseczek, kominów lub przyłbic oraz (opcjonalnie) rękawiczek.

1

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy