• Start
  • Wiadomości
  • W Gdańsku od poniedziałku 18 maja rusza pierwszy w Polsce punkt testowy walk-thru

W Gdańsku od poniedziałku 18 maja rusza pierwszy w Polsce punkt testowy walk-thru

W Gdańsku w poniedziałek 18 maja rozpocznie działalność nowe mobilne centrum testowe. Będzie działać w formule walk-thru na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego. Można będzie wykonać tu test zarówno przychodząc pieszo, jak i korzystając z innych niż samochód środków transportu. To pierwszy w Polsce tego typu punkt przygotowany do powszechnego pobierania wymazów do testów w kierunku Covid-19.
( 14.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Centrum Testowe COVID 19 drive-thru działa w Gdańsku przy Stadionie Energa Gdańsk od 27 kwietnia
Centrum Testowe COVID 19 drive-thru działa w Gdańsku przy Stadionie Energa Gdańsk od 27 kwietnia
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Centra testowe drive-thru dla zmotoryzowanych działają już na Pomorzu od kilku tygodni, jedno w Gdyni, a drugie w sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk. Teraz powstaje specjalny punkt walk-thru przeznaczony dla osób pieszych, bądź takich, które korzystają z innych niż samochód środków transportu. Działać ma od 18 maja na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4 przy (przy bramie wjazdowej obok Wydziału Nauk Społecznych).

 

Centrum Testowe COVID-19 drive-thru przy Stadionie Energa Gdańsk już działa

 

Jego powstanie to wynik współpracy wielu osób i instytucji. Został sfinansowany przez Olivię Business Centre i przekazany Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu. Uruchomienie punktu jest też możliwe dzięki wsparciu Wojewody Pomorskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz za zgodą Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Testy w punkcie walk-thru wykonywane będą po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania. Punkt testowy MediMod przy UG działać będzie od poniedziałku (18 maja) do niedzieli w godzinach 13.00-16.00.

Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z  infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny) od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-15.00.

Zobacz relację wideo z otwarcie punktu drive-thru w Gdańsku: