Opowiadacze Historii z Dolnego Miasta świętują urodziny swojego portalu. Zapraszają na spacer

Gdańsk ma szczęście do mieszkańców- miłośników tego miasta i jego historii. Osobami, które w "małym paluszku" mają historię rewitalizowanego obecnie Dolnego Miasta, są na pewno Opowiadacze Historii. Na co dzień działają aktywnie na rzecz popularyzacji historii tej części naszego miasta. W sobotę, 16 lipca, organizują wyjątkowy urodzinowy spacer.
( Publikacja: 15.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Elżbieta Woroniecka przy tramwaju Opowiadacze Historii  na ul. Łąkowej. To z tego miejsca ruszy spacer
Elżbieta Woroniecka przy tramwaju "Opowiadacze Historii" na ul. Łąkowej. To z tego miejsca ruszy spacer
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Pasjonaci historii Dolnego Miasta

Kto choć raz minął zabytkowy tramwaj na "Dolnym", stojący u zbiegu ulic Wróbla i Toruńskiej, zapewne zauważył na nim napis "Opowiadacze Historii". Pojazd pełni dziś funkcję zewnętrznej galerii, do której zajrzeć może każdy, nawet przechodząc mimochodem. Dbają o niego właśnie Opowiadacze. Prowadzą też portal internetowy, na którym publikują dziesiątki artykułów poświęconych głównie historii poszczególnych ulic i konkretnych budynków w tej części śródmieścia. Poznać można też historie ludzi - dawnych mieszkańców tej dzielnicy.

Dawni gdańszczanie z Dolnego Miasta. Zobacz wyjątkową wystawę w zabytkowym tramwaju

Urodzinowy spacer po Dolnym Mieście

W czerwcu br. portal www.opowiadaczehistorii.pl obchodził siódme urodziny. Przygotowano więc niespodziankę dla mieszkańców.

- Z tej okazji organizujemy urodzinowy spacer szlakiem artykułów z portalu. Wybraliśmy kilkanaście internetowych publikacji, które wyznaczą nam szlak wędrówki. Nie zabraknie niespodzianek przygotowanych przez Opowiadaczy - zdradza Elżbieta Woroniecka, jedna z Opowiadaczy Historii, a jednocześnie przewodnicząca Rady Dzielnicy Śródmieście. - W wielkim finale czeka na uczestników drobny poczęstunek, loteria fantowa i konkurs z nagrodami.

Będzie to więc możliwość wysłuchania historii dotąd niesłyszanych, poznania miejsc dotąd nieznanych lub mało znanych, ale też przyjemnego, aktywnego spędzenia wolnej soboty.

Wyjątkowy spacer zaplanowano w sobotę, 16 lipca, od godz. 12.00. Zbiórka - przy wspomnianym tramwaju u zbiegu ulic Wróblej i Toruńskiej.

- Pamiętaj, 16 lipca wyłącz komputer i chodź z nami na spacer! Weź ze sobą zdjęcia z Dolnego Miasta lub inne pamiątki z tej dzielnicy, a otrzymasz specjalną niespodziankę od Opowiadaczy - zachęca Elżbieta Woroniecka.
Spacer dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

1