Umowa na przebudowę ul. Ogarnej podpisana

Kolejna ulica w Śródmieściu Gdańska przejdzie metamorfozę! Właśnie podpisano umowę na przebudowę ul. Ogarnej, która zyska historyczny kształt.
( Publikacja: 02.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prace na ul. Ogarnej będą prowadzone od Krowiej Bramy do ul. Garbary
Prace na ul. Ogarnej będą prowadzone od Krowiej Bramy do ul. Garbary
fot. www.gdansk.pl

- Śródmieście i Główne Miasto, to historyczny i najbardziej reprezentacyjny obszar Gdańska. Z myślą o mieszkańcach i turystach, konsekwentnie remontujemy drogi i chodniki w tych okolicach. Ogarna jest kolejną ulicą w Śródmieściu, która zostanie przebudowana – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Prace na ul. Ogarnej będą prowadzone od Krowiej Bramy do ul. Garbary. Oprócz robót drogowych na ul. Ogarnej przewidziano także montaż stylizowanych lamp i ławek.

Jezdnia będzie pokryta starobrukiem, natomiast chodniki płytką betonową. Droga zyska odwodnienie, przebudowane zostaną sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa.

Umowę na przebudowę ul. Ogarnej podpisano z Firmą Budowlano-Drogową Prasbet. Koszt to niecałe 15,5 mln złotych. Prace potrwają do końca kwietnia 2023 r.

Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Przebudowa ul. Ogarnej zostanie zrealizowana w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. Program objął także m.in. prace na ul. Pańskiej, ul. Węglarskiej i ul. Za Murami, które są obecnie realizowane.