Zmiany w ruchu drogowym w związku z remontem na ul. Opackiej

Korekta geometrii skrzyżowania ul. Opata Jacka Rybińskiego i al. Grunwaldzkiej oraz zmiany w programie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej - to zmiany, które od poniedziałku, 30 maja, obowiązują w Oliwie. Ich cel to zmniejszenie utrudnień w ruchu związanych z remontem na ul. Opackiej. Analizowane są również możliwości kolejnych zmian w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Opackiej.
30.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica Opacka przed remontem
Ulica Opacka przed remontem
fot. GZDiZ

Zwiększamy przepustowość ruchu w kierunku Sopotu

Pierwsza z korekt dotyczy skrzyżowania ul. Opata Jacka Rybińskiego i al. Grunwaldzkiej. Przeprowadzona zostanie tam zmiana geometrii skrzyżowania, która umożliwi skręt w lewo z ul. Opata Jacka Rybińskiego w al. Grunwaldzką w kierunku Sopotu z dwóch pasów ruchu.

Druga zmiana polega na modyfikacji programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej.

Analizujemy kolejne usprawnienia

Po wprowadzeniu powyższych rozwiązań będziemy na bieżąco obserwować sytuację komunikacyjną w tej części Oliwy. Analizowane są także kolejne możliwości usprawnienia ruchu w rejonie ulicy Opackiej. Jedną z nich jest możliwość odwrócenia kierunku ruchu na ul. Cystersów i poprowadzenie go od ul. Stary Rynek Oliwski w relacji do ul. Czyżewskiego.

Dodatkowy autobus

Równolegle ze zmianami w organizacji ruchu wprowadzono również ułatwienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. W poniedziałek 30 maja uruchomiona zostanie dodatkowa tymczasowa linia autobusowa 917, obsługiwana przez pojazdy typu mini, która kursować będzie przez ul. Czyżewskiego w kierunku Sopotu. Autobusy linii 117 w dalszym ciągu jeździć będą objazdem przez al. Grunwaldzką.

Szczegóły kursowania linii 917 na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Linia 917: dodatkowa tymczasowa linia autobusowa w Oliwie

Prace na ul. Opackiej

Na ul. Opackiej trwają prace związane z wymianą nawierzchni jezdni i chodnika na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Cystersów. Roboty potrwają do 30 czerwca.

Szczegóły na stronie internetowej gzdiz.gda.pl.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów