• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Ujeścisko - Łostowice z lotu ptaka. Dzielnica popularna wśród młodych

Gdański dron. Ujeścisko - Łostowice z lotu ptaka. Dzielnica popularna wśród młodych

To zdecydowanie jedna z najmłodszych dzielnic Gdańska. Dominuje tu zabudowa mieszkaniowa, która powstała w ostatniej dekadzie. Nasz redakcyjny operator, Dariusz Kwidziński, odwiedza z dronem kolejne dzielnice naszego miasta. Zobacz, co nagrał z wysokości 100 metrów na terenie Ujeściska- Łostowic.
( Publikacja: 26.07.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zobaczcie Ujeścisko - Łostowice z wysokości 100 metrów!
Zobaczcie Ujeścisko - Łostowice z wysokości 100 metrów!
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

To dzielnica, do której zdecydowanie więcej osób się wprowadza niż wyprowadza. Jest też drugą, najliczniejszą pod kątem liczby ludności, dzielnicą Gdańska. Wyprzedza ją w tej kategorii jedynie Chełm. Ujeścisko - Łostowice wciąż się zmieniają i rozbudowują. Place budowy widać także na nagraniu poniżej.

Film, nagrany z drona, trwa ponad 11 minut. Kilkukrotnie zobaczymy na nim wielki plac budowy, jakim jest powstająca tzw. Nowa Warszawska. W ramach tej inwestycji powstanie nowy odcinek torowiska tramwajowego, a także chodnik i droga rowerowa.

 

Na nagraniu widać też dość gęstą, ale niewysoką, kilkupiętrową zabudowę mieszkaniową, w różnej konfiguracji i kształtach. Pomiędzy kolejnymi osiedlami wyróżniają się szerokie pasy zieleni, a także dwa zbiorniki retencyjne (przy ul. Łódzkiej i "Jeleniogórska), których tereny pełnią funkcje także rekreacyjne. W oddali zauważyć można też gmach Szkoły Podstawowej nr 12, a nawet obiekt sakralny - parafię pw. Ojca Pio.

Z pułapu 100 metrów zobaczymy m.in ulicę Warszawską i otaczającą ją zabudowę, osiedla przy ul. Ostrołęckiej, odcinek ul. Piotrkowskiej i ul. Wadowicką.