
Zagrożenia, problemy, rozwój
Asystent lekarza oddziału ratunkowego to nowy zawód, którego główną rolą jest odciążenie personelu medycznego na oddziałach ratunkowych. W przypadku Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przyczyniło się to do poprawy jakości opieki nad pacjentem w sytuacjach nagłych. Dlatego na UCK odbędzie się konferencja skierowana do personelu oddziałów ratunkowych, dyrekcji szpitali i ordynatorów oddziałów ratunkowych, managerów działających w ochronie zdrowie, a także studentów uczelni medycznych oraz osób zainteresowanych tą tematyką.
Wydarzenie to ma znaczenie dla promocji zdrowia oraz rozwoju medycyny ratunkowej. Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz podniesienie kompetencji asystentów lekarzy pracujących na oddziałach ratunkowych, co przyczyni się do poprawy jakości opieki nad pacjentem w sytuacjach nagłych. W trakcie konferencji będzie mowa m.in. o zagrożeniach pracy na SOR oraz o problemach pracowników, takich jak PTSD czy wypalenie zawodowe.
Nowy punkt pobrań w galerii Metropolia
Gdzie i kiedy?
Konferencja odbędzie się w dniach 29-30 maja 2025 r. w audytorium im. prof. Zdzisława Kieturakisa w budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, przy ul. Smoluchowskiego 17.
Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz rejestracyjny.
Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz Gdański Uniwersytet Medyczny pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.