• Start
  • Wiadomości
  • Tysiące bronią Wałęsy. Tramwaje i autobusy jeżdżą inaczej!

Tysiące bronią Wałęsy. Tramwaje i autobusy jeżdżą inaczej!

Zgodnie z zapowiedzią, w niedzielę o godz. 14. w Gdańsku odbędzie się wielka manifestacja w obronie Lecha Wałęsy. W związku z tym policja zamknie dla ruchu kołowego ul. Wały Piastowskie i Jana z Kolna. Nie będą też jeździć tędy tramwaje!
( Publikacja: 28.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tak wyglądała manifestacja na Placu Solidarności, zorganizowana w grudniu ub. roku przez Komitet Obrony Demokracji. Ta w obronie Wałęsy ma być dużo większa.

Demonstracja, na której spodziewanych jest nawet 20 tysięcy osób, odbędzie się na Placu Solidarności, wokół Pomnika Poległych Stoczniowców. Zgromadzony tłum może powodować utrudnienia w ruchu w tej części miasta. Kto nie jest zainteresowany manifestacją, niech lepiej omija okolice Placu Solidarności w godz. 14.00 - 16.30.

W przypadku dużej liczby uczestników policja całkowicie zamknie ruch na ul. Wały Piastowskie i Jana z Kolna. To oznacza zmiany także dla komunikacji miejskiej:

- W tych godzinach tramwaje linii  8 i 10, w obu kierunkach, będą kursowały przez al. Zwycięstwa i Operę Bałtycką, zamiast ul. Jana z Kolna

- Autobusy linii 154 będą rozpoczynać bądź kończyć swoją trasę przy Dworcu Głównym, a nie przy ul. Wałowej

- Czasowo zawieszone zostanie funkcjonowanie linii 100

Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie jest wykluczone wprowadzanie chwilowych zmian także na innych liniach autobusowych bądź tramwajowych. Informacje na ten temat będą na bieżąco podawane TUTAJ oraz na elektronicznych tablicach stojących przy przystankach komunikacji miejskiej.

Czytaj także:

Adamowicz: uderzenie w Wałęsę to uderzenie w miliony Polaków

Wizyta prezydenta Rotary International: Wałęsa jest jak Gandhi

Gdańsk wspiera Wałęsę. Jest list poparcia z podpisem Wajdy