• Start
  • Wiadomości
  • „Tym żyje Gdańsk” o rekrutacji do przedszkoli i szkół

Wszystko o rekrutacji do przedszkoli i szkół. „Tym żyje Gdańsk” - emisja wtorek g. 12.00

To już dosłownie ostatnie godziny rekrutacji internetowej do gdańskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych (tzw. „zerówek”) w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego oraz pierwszych klas szkół podstawowych. Zostało mało czasu, tym bardziej zamierzamy przypomnieć o tym mieszkańcom miasta w programie „Tym żyje Gdańsk” - emisja we wtorek, 14 marca, o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.
13.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plac zabaw, przed wejściem plakat z napisem i zapraszamy i ogromnymi tekturowymi kwiatami
Nz. Przedszkole nr 49 - jedna z gdańskich placówek czekających na dzieci
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Szczegóły rekrutacji do przedszkoli i szkół

W środę, 15 marca, o godz. 16.00 kończy się rekrutacja internetowa do przedszkoli. Kto i dzieci z jakich roczników można zgłosić do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych (tzw. „zerówek”) w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego oraz pierwszych klas szkół podstawowych? Jak przebiega obecna rekrutacja i kiedy będzie wiadomo, kto i gdzie się dostał? Ile szkół można wskazać przy wyborze placówki? Czy mogą być zgłaszane dzieci z innych miejscowości i o czym trzeba pamiętać podczas wypełniania internetowej aplikacji? O te wszystkie sprawy zapytamy w naszym studiu Bogumiłę Bieniasz, zastępczynię dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku ds. edukacji.

Rekrutacja do przedszkoli, "zerówek" i klas pierwszych. Wnioski składamy do środy 

Przypomnimy też w naszym studiu, co decyduje o przyjęciu dziecka, bo nie ma na to wpływu kolejność zgłoszeń.

„Tym żyje Gdańsk” - emisja na gdansk.pl we wtorek, 14 marca, o godz. 12.00. Zapraszamy!

"Tym żyje Gdańsk" - nowy program na gdansk.pl

W sierpniu ubiegłego roku, na portalu gdansk.pl, rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi o sprawach, które dotyczą życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka szeroka, ale zawsze aktualna i ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym wirtualnym studiu.

 

TV

Koniec remontu kamienicy przy ul. Biskupiej 17