• Start
  • Wiadomości
  • Punkt Szczepień Powszechnych w Ergo Arenie do końca roku. Szczepienia też trzecią dawką  

Punkt Szczepień Powszechnych w Ergo Arenie działa do końca 2021 roku. Szczepienia też trzecią dawką  

Sześć dni w tygodniu, bez wcześniejszej rejestracji, wszystkimi dopuszczonymi w Polsce rodzajami szczepionek - w gdańsko-sopockiej hali można zaszczepić się przeciwko Covid-19 jeszcze przez niecałe dwa miesiące. Ostatni na Pomorzu Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali sportowo-widowiskowej kończy działalność.
( Publikacja: 04.11.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Hala sportowo widowwiskowa Ergo Arena z napisem Punkt Szczepień Powszechnych. Przed nią stoi kilkoro osób w różnycm wieku elegancko ubranych
Nz. Przedstawiciele samorządów i instytucji zaangażowanych w powstanie punktu szczepień w hali Ergo Arena podczas konferencji "otwierającej" punkt, 28 kwietnia 2021 roku
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Punkt szczepień masowych w Ergo Arenie, którego operatorem są Szpitale Pomorskie, będzie funkcjonował do końca 2021 roku. Zaczął działać 28 kwietnia br jako drugi punkt na Pomorzu pod względem liczby wykonywanych szczepień.

 

 

Na terenie hali na poczatku znalazło się siedem stanowisk kwalifikujących, siedem stanowisk szczepień i cztery stanowiska rejestracji. Do dziś w Ergo Arenie pracuje doświadczony personel Szpitali Pomorskich złożony m.in z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy. Na początku wykonywano ok. tysiąca, docelowo 1,5 tysiąca szczepień każdego dnia. 

Wcześniej w Gdańsku zaczął działać największy wtedy na Pomorzu punkt w Centrum Sportowym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Dębowej. Na terenie hali sportowej dziennie mogło być zaszczepionych 5 tysięcy chętnych, miesięcznie 100 tysięcy mieszkańców. 

Do tej pory w Ergo Arenie podanych zostało ponad 76 tysięcy dawek szczepień, a sam punkt powstał w odpowiedzi na potrzebę masowego szczepienia mieszkańców Pomorza. Przypomnijmy też - Szpitale Pomorskie były pierwszym podmiotem na Pomorzu, które rozpoczęły akcję szczepień przeciw Covid-19. 

Łącznie w zorganizowanych przez Szpitale Pomorskie punktach podano ponad 340 tysięcy dawek szczepionki. 

 

- W punkcie na granicy Gdańska i Sopotu mamy wszystkie dostępne w Polsce szczepionki, dlatego to miejsce cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców, ale licznie przebywających tu turystów - mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich sp. z o.o”. - Mamy nadzieję, że uwolnienie możliwości przyjęcia trzeciej dawki szczepień dla osób od 18 roku życia spowoduje, że w Ergo Arenie znów licznie stawią się chętni i odpowiedzialni. Zachęcamy do szczepień, bo kolejna fala pandemii covid-19 trwa. Obserwujemy to gwałtownym wzrostem ilości pacjentów przebywających na oddziałach zakaźnych w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, z których większość to osoby niezaszczepione. Dlatego apelujemy - szczepmy się i dbajmy o siebie i bliskich!Punkt szczepień masowych w Ergo Arenie zlokalizowany jest na trzeciej kondygnacji - do wejścia D3 kieruje strzałka wyświetlana na elewacji obiektu. Od poniedziałku do piątku punkt działa w godz. 8.00 - 15.30, w soboty zaszczepić można się w godz. 8.00 - 15.00. W niedziele i święta punkt jest nieczynny. W punkcie szczepień masowych w Ergo Arenie dostępne są wszystkie dopuszczone w Polsce rodzaje szczepionek.

Komplet informacji na temat kolejnych dawek uzyskać można łącząc się ze specjalnie uruchomionymi infoliniami pod numerami: + 48 58 763 40 97 i + 48 603 262 205.

 

 

Do szczepień namawiają autorytety medyczne i przedstawiciele lokalnego samorządu.

- Niestety sceptyczne podejście niektórych osób do szczepień przeciw COVID-19 pozwala czwartej fali zbierać żniwo: mamy w kraju coraz więcej osób zakażonych, hospitalizowanych i rosnącą liczbę zgonów - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. - Niezmiennie przypominamy - pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie nasze i naszych najbliższych, ale także innych, których spotykamy na co dzień w pracy, sklepie czy autobusie. Tylko masowe szczepienia, dzięki którym możemy osiągnąć odporność zbiorową, uchronią nas przed kolejnymi groźnymi falami i ponownym zaostrzaniem restrykcji.