Turcja bez żadnych tajemnic. 10 czerwca weź udział w ciekawym seminarium gospodarczym

Ci, wszyscy, którzy zainteresowani są Turcją, powinni tę datę umieścić w swoim kalendarzu na czerwono. W poniedziałek, 10 czerwca o godz. 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, w sali „Niebo polskie”, przy ulicy Augustyńskiego 1, odbędzie się seminarium gospodarcze pt. „Zrozumieć Turcję. Szanse i wyzwania”. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.
04.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia plakat informacyjny dotyczący wydarzenia zorganizowanego przez "Stowarzyszenie Pomorskie w Azji". Tematem wydarzenia jest "Zrozumieć Turcję: Szanse i Wyzwania". Plakat ma jasne, beżowe tło. W lewym górnym rogu znajduje się logo stowarzyszenia, przedstawiające czerwonego gryfa oraz nazwę organizacji napisaną czarnymi literami. Poniżej logo znajduje się ilustracja przedstawiająca kulę ziemską, z widoczną Azją, Bliskim Wschodem i częściami Europy. Po prawej stronie plakatu, dużymi czerwonymi literami, widnieje tytuł wydarzenia "ZROZUMIEĆ TURCJĘ". Pod tytułem, białymi literami, napisano hasło "SZANSE I WYZWANIA". W dolnym prawym rogu znajduje się prostokąt z informacją o dacie i godzinach wydarzenia: "10.06.2024 godz.: 10:00-15:00", napisane fioletowymi literami.
 
mat. Stowarzyszenie „Pomorskie w Azji”

Do kogo adresowane jest spotkanie?

Spotkanie organizuje Stowarzyszenie „Pomorskie w Azji” we współpracy z samorządem województwa pomorskiego oraz miastami Gdańsk, Gdynia i Sopot.
 
 • Jesteś przedsiębiorcą / studentem / pracownikiem naukowym?
 • Interesujesz się rynkiem tureckim?
 • Chcesz nawiązać nowe kontakty biznesowe?
 • Jesteś odpowiedzialny za przyciąganie i obsługę inwestorów?
 • Chcesz podjąć współpracę z przedsiębiorcami z Turcji?
 • Chcesz zbudować dobrze działający zespół wielokulturowy?
 • Chcesz lepiej zrozumieć, zaakceptować i zaspokoić potrzeby kulturowe swoich pracowników?
 • Pracujesz lub szukasz pracy w międzynarodowym środowisku i chcesz lepiej zrozumieć swoich współpracowników?

Gdańsk solidarny z ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji. 50 tys. zł dla miasta Gaziantep

Jaki jest program seminarium?

- Porozmawiamy o poszukiwaniu nowych formuł współpracy pomiędzy Polską a Turcją, a także o tym co robić, a czego nie, by odnieść sukces w Turcji. Dowiemy się jak poprawnie budować relacje we współpracy biznesowej, a także jakie są kluczowe wyzwania prawne w biznesie z Turcją - zapowiada organizator seminarium.
Zdjęcie przedstawia wnętrze sali konferencyjnej w trakcie wydarzenia. Na pierwszym planie widać publiczność siedzącą na rzędach krzeseł, skierowaną w stronę sceny. Sala jest przestronna, o wysokim suficie, na którym znajduje się duże, kolorowe malowidło przedstawiające mitologiczne sceny z niebem pełnym gwiazd i postaci. Scena jest umieszczona w centralnej części zdjęcia, obramowana drewnianą ramą. Na scenie znajdują się dwa głośniki po bokach, mikrofon na stojaku na środku oraz baner informacyjny po prawej stronie. Ściany sali są jasne, a na nich wiszą obrazy w ramach, które przedstawiają prawdopodobnie zabytkowe widoki lub sceny historyczne.
Spotkanie nt. Turcji odbędzie się w sali dawnego, przedwojennego Gimnazjum Polskiego. Na suficie można podziwiać piękny fresk „Niebo polskie” o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych
fot. Dominik Paszliński/ gdansk.pl
 
Seminarium zakończy debata pod hasłem „Turcja – Polska, Polska – Turcja”, w której poruszone zostaną doświadczenia związane ze współpracą między naszymi krajami, zarówno z perspektywy firm, jak i uczelni wyższych.

Gdańscy strażacy wrócili z Turcji. W ciągu 10 dni - uratowali spod gruzów 12 osób

- Spotkanie będzie  nie tylko szansą na zdobycie lub pogłębienie swojej wiedzy, ale też okazją do nawiązania nowych kontaktów i rozmów w gronie doświadczonych ekspertów, co może przyczynić się do rozwoju kariery zawodowej lub rozszerzenia planów ekspansji pomorskich przedsiębiorców i uczelni - zapewnia Stowarzyszenie „Pomorskie w Azji”

Kto został zaproszony na seminarium?

Podczas konferencji wystąpią m.in.: 
 
 • Karol Wasilewski - analityk w 4CF The Futures Literacy Company i współzałożyciel Instytutu Badań nad Turcją, autor książki „Turecki sen o potędze - neoosmanizm w polityce zagranicznej Republiki Turcji”
 • Marcelina Szumer-Brysz - dziennikarka i reporterka, autorka książek „Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji”, „Izmir. Miasto giaurów” i „Turcja. Na wschód od Zachodu"
 • Joanna Pietrzak-Sargin - turkolog, tłumacz, konsultant i dydaktyk, Centrum Języka i Kultury Tureckiej Lisan
 • Karolina Pruchniewicz - Staniszewski & Wspólnicy Kancelaria Prawna
Zdjęcie przedstawia plakat informacyjny promujący wydarzenie organizowane przez "Stowarzyszenie Pomorskie w Azji" pod tytułem "Zrozumieć Turcję: Szanse i Wyzwania". Plakat ma jasne, beżowe tło otoczone niebieską ramką. W lewym górnym rogu znajduje się logo stowarzyszenia, przedstawiające czerwonego gryfa, obok którego widnieje nazwa organizacji napisana czarnymi literami. Poniżej logo umieszczono ilustrację kuli ziemskiej, na której wyraźnie widać Azję, Bliski Wschód oraz części Europy. Po prawej stronie plakatu, dużymi czerwonymi literami, widnieje tytuł wydarzenia "ZROZUMIEĆ TURCJĘ". Pod tytułem, białymi literami, napisano hasło "SZANSE I WYZWANIA". W dolnej części plakatu, po prawej stronie, znajduje się prostokąt z informacją o dacie i godzinach wydarzenia: "10.06.2024 godz.: 10:00-15:00", napisane fioletowymi literami. Na dole plakatu widoczne są loga i nazwy organizatorów i partnerów wydarzenia: Samorząd Województwa Pomorskiego, Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Obok tych informacji, po prawej stronie, umieszczono dokładne miejsce wydarzenia: "Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Sala Polskie Niebo, ul. Augustyńskiego 1, Gdańsk".
 
mat. Stowarzyszenie „Pomorskie w Azji”

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Udział w seminarium „Zrozumieć Turcję. Szanse i wyzwania” jest bezpłatny.

Młodzież z Turcji z rewizytą w Gdańsku. Goszczą ich rodziny uczniów ULO im. P. Adamowicza

Należy jednak wcześniej wysłać online wniosek rejestracyjny na stronie internetowej spotkania, gdzie można zapoznać się także z jego szczegółowym programem.
 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku