• Start
  • Wiadomości
  • Trwa konkurs na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek. Zgłoś swoje dzieło!

Trwa konkurs na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek. Zgłoś swoje dzieło!

Już po raz czwarty zorganizowany zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek. Skierowany jest on do wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy dbają o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia. Wystarczy sfotografować, a następnie zgłosić swoja autorską aranżację balkonu lub przedogródka wykonaną w 2019 roku. Zgłoszenia można wysyłać do 18 września.
( 08.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jeden z nagrodzonych gdańskich balkonów w poprzednich edycjach konkursu
Jeden z nagrodzonych gdańskich balkonów w poprzednich edycjach konkursu
zdj. mat. organizatora


Organizatorzy konkursu podkreślają, że obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

Celem konkursu, oprócz wyłonienia najpiękniejszego gdańskiego balkonu i przedogródka jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Organizatorom zależy także aby poprzez konkurs zaprezentować ciekawe i pomysłowe rozwiązania, które wpływają na poprawę jakości przestrzeni miejskiej.

plakat.pdf


Autorom najlepszych aranżacji w obu kategoriach przyznane zostaną nagrody w wysokości 1000,00 zł brutto – za I miejsce, 500,00 zł brutto – za II miejsce oraz 300,00 zł brutto – za III miejsce.

Zgłoszenie, do którego należy załączyć od dwóch do pięciu zdjęć aranżacji balkonu lub przedogródka, można nadsyłać na adres Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12,80-803 Gdańsk, do 18 września 2019 roku.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia konkursowego można pobrać poniżej.

Zobacz realcję wideo z rozdania nagród w 2018 r.


W 2018 r. roku na konkurs wpłynęło łącznie 59 zgłoszeń, z czego 34 w kategorii na najpiękniejszy gdański balkon i 25 w kategorii najpiękniejszy gdański przedogródek. Pierwsze miejsce w kategorii najpiękniejszy balkon zdobyła pani Olga Wyszkowska-Kaniewska, natomiast główna nagroda za najpiękniejszą aranżację przedogródka powędrowała do pani Elżbiety Sagan.