• Start
  • Wiadomości
  • Trwa budowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż al. Legionów. Zobacz postępy prac

Trwa budowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż al. Legionów. Zobacz postępy prac

Wzdłuż al. Legionów w Gdańsku - na odcinku od ul. Kościuszki do Placu ks. Bronisława Komorowskiego - powstaje nowa droga rowerowa. Inwestycja, realizowana dzięki wsparciu finansowemu funduszy UE, kosztuje prawie 6 mln zł, a zakończyć ma się w listopadzie.
12.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowa droga rowerowa wzdłuż al. Legionów będzie gotowa w listopadzie 2019 r.
Nowa droga rowerowa wzdłuż al. Legionów będzie gotowa w listopadzie 2019 r.
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Rowerzyści jadący al. Legionów od strony Zaspy w kierunku pl. ks. Bronisława Komorowskiego dokładnie znają drogę rowerową, która biegnie po prawej stroni jezdni. Po drugiej stronie w sąsiedztwie Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich drogi dla rowerów nie było. Teraz to się zmieni, bo wzdłuż al. Legionów - na odcinku od ul. Kościuszki do pl. ks. B. Komorowskiego - powstaje właśnie nowa ścieżka dla jednośladów. Całkowita jej długość wynosi 500 m. Jedynie na odcinku od pl. ks . Komorowskiego do posesji przy al. Legionów 11 A, z powodu braku miejsca, powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

rowery_legionów


Postępy przy budowie nowej ścieżki widać gołym okiem. Chodnik został rozebrany i już ustawiono tu krawężniki wytyczające drogę dla rowerzystów. Początkowy odcinek biegnący od strony ul. Kościuszki wykonany zostanie z nawierzchni bitumicznej, natomiast odcinek pieszo-rowerowy z płyt betonowych. W części sąsiadującej z pl. ks. Komorowskiego pracują brygady remontowe, które układają nowy chodnik. Przy rondzie na pl. ks. Komorowskiego wprowadzone zostaną 3 nowe, pomalowane na czerwono przejazdy rowerowe przez istniejące wloty ulic Chrobrego, Wyspiańskiego oraz Mickiewicza.

Powstaną też 3 zatoki dla parkujących aut. Spore zmiany czekają również plac przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki, który zyska zieleń i żwirową alejkę. W tym miejscu ma pojawić się roślinność i ławki, a przy pawilonach handlowych ustawione zostaną stojaki na rowery. Trasa rowerowa będzie omijać plac.

Od strony ul. Kościuszki widać już wytyczony odcinek drogi rowerowej
Od strony ul. Kościuszki widać już wytyczony odcinek drogi rowerowej
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Inwestycja, której wykonawcą jest firma WPRD Gravel, zgodnie z umową powinna zostać zakończona do listopada 2019 r. Jej koszt to niecałe 6 mln zł. Projekt w imieniu miasta realizuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Prace prowadzone są z wykorzystaniem środków UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańsk”.

Czytaj też: Piecki-Migowo. Droga rowerowa wzdłuż przychodni gotowa. Lada dzień odbiory inwestycji

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy