PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Piecki-Migowo. Droga rowerowa wzdłuż przychodni gotowa. Lada dzień odbiory inwestycji
Piecki-Migowo. Droga rowerowa wzdłuż przychodni gotowa. Lada dzień odbiory inwestycji
Choć to najkrótsza ze ścieżek rowerowych budowanych w ostatnich miesiącach w Gdańsku, to jest bodaj jedną z najbardziej wyczekiwanych. Połączyła bowiem odcinek od skrzyżowania ulic Jaśkowa Dolina z Piecewską z trasą rowerową wzdłuż ul. Rakoczego. Wkrótce rozpoczną się czynności odbiorowe inwestycji, ale na "swoje miejsce" już od poniedziałku wraca przystanek komunikacji miejskiej.
Wzdłuż przychodni Morena  wybudowano ponad 100-metrowy odcinek drogi rowerowej
Wzdłuż przychodni "Morena" wybudowano ponad 100-metrowy odcinek drogi rowerowej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Nowa ścieżka powstała wzdłuż przychodni "Morena". Dotychczas w tym miejscu znajdował się jedynie chodnik, a także przystanek komunikacji miejskiej i zatoczka dla zatrzymujących się autobusów. W związku z tym, że jest to miejsce bardzo popularne zarówno wśród pieszych, jak i rowerzystów, niezbędnym okazało się wytyczenie w tym miejscu ścieżki rowerowej. Na dwóch kółkach można było dotychczas przejechać na tym odcinku, zgodnie z prawem, po przeciwnej stronie jezdni, wzdłuż m.in. działającej tu prywatnej przychodni.

Na terenie zakończonej już inwestycji prowadzone są obecnie prace porządkowe. Trwają też przygotowania do rozpoczęcia czynności odbiorowych.

Wykonawcą prac była firma WPRD Gravel, która wybudowała niewielki, bo około 140-metrowy odcinek drogi rowerowej. Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu asfaltowego. W ramach inwestycji powstał również chodnik o tej samej długości. Wybudowano też przyłącze kanalizacji deszczowej i mur oporowy pomiędzy skarpą a chodnikiem. Prace rozpoczęły się w pierwszej połowie maja br. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,1 mln złotych. Jej realizację nadzorowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zrealizowano ją w ramach programu „Rozwój komunikacji rowerowej w Gdańsku”.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z zakończeniem budowy ścieżki rowerowej w ciągu ul. Jaśkowa Dolina, od poniedziałku, 8 lipca, od pierwszych porannych kursów, przystanek autobusowy „Piecewska” dla linii 127, 130, 131, 162, 184, 210, 262, N2 i N12 w kierunkach: „Jasień PKM”, ”Matemblewo”, „Orunia Górna”, „Niedźwiednik”, „Osowa PKP” i „Jaworzniaków”, zostanie przeniesiony do dotychczasowej lokalizacji, a więc na wysokości przychodni „Morena”.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze