Miesiąc przed startem PlusLigi. Siatkarze Trefla rozpoczynają serię sparingów

- Mimo że to mecze sparingowe, to zaczynamy grać na punkty, na poważnie. Chcę, żeby zespół od początku tak traktował spotkania kontrolne. To bardzo istotne dla naszej mentalności - mówi trener Igor Juricić. Siatkarze Trefla w sobotę i niedzielę (3-4 września) biorą udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik.
( 02.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trener Igor Juricić liczy na zaangażowanie swoich zawodników także w sparingach
Trener Igor Juricić liczy na zaangażowanie swoich zawodników także w sparingach
fot. Trefl Gdańsk
Miesiąc treningów 

Pierwszy trening przed sezonem 2022/2023 siatkarze Trefla odbyli 1 sierpnia. Trener Igor Juricić na siłowni miał wówczas do dyspozycji 12 zawodników: Janusza Gałązkę, Mariusza Wlazłego, Patryka Niemca, Jakuba Czerwińskiego, Dawida Pruszkowskiego, Aliakseja Nasevicha, Bartłomieja Bołądzia, Karola Urbanowicza, Mikołaja Sawickiego, Piotra Orczyka, Kamila Droszyńskiego i Jordana Zaleszczyka.

23 sierpnia do zespołu dołączył kapitan reprezentacji Australii, libero Luke Perry. Jan Martinez Franchi (Argentyna) i Lukas Kampa (Niemcy) biorą udział w mistrzostwach świata rozgrywanych w Polsce i Słowenii (trwają od 26 sierpnia do 11 września).  

Siatkarze Trefla mają więc za sobą miesiąc treningów (stan na 2 września). 

Czas na sparingi

W sobotę, 3 września, gdańszczanie rozpoczną udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. W pierwszym meczu zmierzą się z gospodarzami, a w niedzielę, 4 września, zagrają z Projektem Warszawa lub Cerradem Eneą Czarnymi Radom (w zależności od wyniku sobotniego spotkania między tymi drużynami).
 

- Bardzo się cieszę, że zaczynamy mecze sparingowe. To będzie moment, w którym zobaczymy naszą pracę z ostatnich tygodni w praktyce, w grze. Mimo że to mecze sparingowe, to zaczynamy grać na punkty, na poważnie, chcę, żeby zespół od początku tak traktował spotkania kontrolne. To bardzo istotne dla naszej mentalności. Będą to też pierwsze mecze, w których ja jako nowy trener poprowadzę nową drużynę, więc będzie to istotne dla dopracowania naszego systemu gry, pracy nad zespołowością - mówi trener Trefla Igor Juricić. - Zaczynamy granie, więc nie ma to znaczenia, czy gramy z zespołem z pierwszej ligi, czy z PlusLigi. Musimy zobaczyć, jak funkcjonują elementy, nad którymi pracowaliśmy podczas treningów, będę przykładał wagę także do tego, jak zawodnicy reagują w danych sytuacjach, do strefy psychologicznej. Jako nowa drużyna, w mocno zmienionym składzie, musimy się też nauczyć grać razem i między innymi temu służą te mecze.

Plany Trefla na wrzesień

  • 3-4 września - XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik (Polski Cukier Avia Świdnik, Projekt Warszawa, Cerrad Enea Czarni Radom), Świdnik. W sobotę mecz Trefla z Polskim Cukrem Avią o godz. 19:00, w niedzielę o godz. 12.00 spotkanie o trzecie miejsce a finał turnieju o godz. 15.00 
  • 8-9 września - dwumecz z Indykpolem AZS Olsztyn (zmiana miejsca z Ostródy, nowa lokalizacja w trakcie ustalania)
  • 15-16 września - XIII Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach (Ślepsk Malow Suwałki, Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Enea Czarni Radom, Trefl Gdańsk)
  • 20 września - mecz kontrolny w Bydgoszczy z BKS Visłą Proline Bydgoszcz
  • 24 września (wstępnie) - Forum Gdańsk, godz. 14:00, prezentacja drużyny

PlusLiga - na początek zespół z Ukrainy

PlusLiga została powiększona z czternastu do szesnastu zespołów. W fazie play-off każda runda będzie toczyła się do trzech zwycięstw. Rozgrywki rozpoczną się 1 października (sobota) 2022 roku a mistrza Polski poznamy najpóźniej 17 maja 2023 roku. 

Po zakończeniu fazy zasadniczej ostatnia drużyna w tabeli opuści szeregi PlusLigi, awans uzyska najlepsza ekipa TAURON 1. Ligi.

Siatkarze Trefla pierwszy mecz sezonu 2022/2023 rozegrają 2 października (niedziela). Rywalem będzie ukraiński Barkom Każany Lwów, który dołącza do PlusLigi.

Karnety na mecze Trefla Gdańsk w sezonie 2022/2023 już w sprzedaży