• Start
  • Wiadomości
  • Trefl rozpoczął przygotowania, w piątek spotkanie z kibicami

Siatkarze Trefla przygotowują się do sezonu. W piątek spotkanie z kibicami

W poniedziałek, 1 sierpnia, zespół Trefla Gdańsk rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W pierwszych zajęciach - na siłowni - wzięło udział 12 zawodników. - Dzisiejszy dzień był luźniejszy, przedstawiłem też zasady organizacyjne - mówił trener Igor Juricić. W piątek, 5 sierpnia, drużyna będzie czekać na fanów w Molotece na LOTOS Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie.
( Publikacja: 02.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pierwszy trening przed sezonem 2022/2023 siatkarze Trefla spędzili na siłowni
Pierwszy trening przed sezonem 2022/2023 siatkarze Trefla spędzili na siłowni
fot. Trefl Gdańsk

Pierwszy trening Trefla przed sezonem

Pierwszy trening zespołu dobył się w poniedziałek, 1 sierpnia. Trener Igor Juricić na siłowni miał do dyspozycji 12 zawodników: Janusza Gałązkę, Mariusza Wlazłego, Patryka Niemca, Jakuba Czerwińskiego, Dawida Pruszkowskiego, Aliakseja Nasevicha, Bartłomieja Bołądzia, Karola Urbanowicza, Mikołaja Sawickiego, Piotra Orczyka, Kamila Droszyńskiego i Jordana Zaleszczyka.

- Można powiedzieć, że dzisiejszy dzień był luźniejszy - mówił nowy szkoleniowiec Trefla. - Ponadto Wojtek Bańbuła (trener przygotowania motorycznego - red.) przeprowadzał zawodnikom testy w siłowni i pokrótce tak wyglądał pierwszy nasz dzień.

Zasady, których trzeba przestrzegać 

Trener Juricić spotkał się z zawodnikami także poza zajęciami: przedstawił zasady organizacyjne, plany na najbliższe tygodnie, cele na pierwszą część okresu przygotowawczego. 

- Dziś był mój pierwszy kontakt z drużyną, więc mieliśmy sporo kwestii organizacyjnych, przedstawienia zasad - dodał szkoleniowiec.

- Trener przedstawił nam zasady, mogę powiedzieć o jednej z nich, na przykład zabronione jest używanie telefonów komórkowych, przed treningami musimy być zawsze 15 minut wcześniej w pełnej gotowości - zdradził rozgrywający Kamil Droszyński. - Nie wiem, czy będą też jakieś kary za złamanie zasad. Mam nadzieję, że się nie dowiem, bo nie chcę się przekonywać.

- Zanim się dziś spotkaliśmy, to już wcześniej dostaliśmy plany treningowe, starałem się jak najlepiej wykonywać tę pracę indywidualną bez nadzoru i myślę, że jestem dobrze przygotowany na ten wstęp do sezonu - zaznaczył przyjmujący Mikołaj Sawicki.

Większość to nowi zawodnicy

Większość siatkarzy Trefla to nowi gracze, podobnie jak pierwszy trener. 

- Większość z nas zna się z boiska, albo graliśmy przeciwko sobie, albo gdzieś funkcjonowaliśmy w różnych zestawieniach, w różnych klubach. Myślę, że będziemy tworzyć ciekawą mieszankę, jest dużo młodych, ambitnych zawodników, którzy mają predyspozycje do wielkiego grania, będziemy się przede wszystkim wzajemnie uzupełniać - analizuje kapitan gdańskiej ekipy Mariusz Wlazły. - Część z nas jest doświadczonych i będziemy służyć tym doświadczeniem i tym, co osiągnęliśmy w siatkówce młodym zawodnikom i to też jest na plus dla całej drużyny. Każdy z nas ma wielkie marzenia, chęć gry, więc myślę, że z tą wolą walki i ambicjami stworzymy wspólnie ciekawy zespół na nadchodzący sezon.

Zagraniczni przyjadą później

Na razie na treningach Trefla brakować będzie zagranicznych zawodników. 

Jako pierwszy z nich do drużyny dołączy około 20 sierpnia libero Luke Perry, który do tej pory występował w rozgrywkach reprezentacyjnych z kadrą Australii. Jan Martinez Franchi jest w szerokiej kadrze Argentyny i być może pojedzie na mistrzostwa świata (potrwają od 26 sierpnia do 11 września). Lukas Kampa na tę imprezę przygotowuje się z reprezentacją Niemiec. 

Jak wygląda plan przygotowań do sezonu?

- W pierwszym tygodniu treningów kładziemy nacisk głównie na pracę w siłowni, mniej na samą siatkówkę. Od drugiego tygodnia zwiększamy intensywność pracy, w trzecim tygodniu będzie już zdecydowanie więcej gry. Z tygodnia na tydzień chcemy podnosić poziom i się rozwijać - mówi trener Juricić.

Przygotowania do sezonu 2022/2023 PlusLigi potrwają dziewięć tygodni. Trefl pierwszy mecz PlusLigi rozegra w niedzielę, 2 października w Ergo Arenie z drużyną Barkomu Każany Lwów.

W drugim tygodniu sierpnia gdańszczanie wezmą także udział w turnieju plażowym PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Krakowie. Pierwsze mecze sparingowe rozegrają na początku września. W weekend 3-4 września wezmą udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik w Świdniku, w kolejny weekend rozegrają dwumecz z Indykpolem AZS Olsztyn (miejsce do potwierdzenia), w połowie września będą uczestniczyć w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, pod koniec września rozegrają ostatnie mecze kontrolne (miejsce i przeciwnik do potwierdzenia).

Spotkanie z kibicami w Brzeźnie

W pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego gdańszczanie spotkają się także z kibicami. Drużyna będzie czekać na fanów w Molotece na LOTOS Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie w piątek, 5 sierpnia, o godz. 18:30 (spotkanie zostało przesunięte z godz. 18.00). 

Tradycyjnie nowe twarze Trefla przywitają się z gdańską publicznością, a następnie zawodnicy i kibice wezmą udział w plażowych zabawach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a atrakcje - w tym czas autografy i wspólne zdjęcia - zaplanowano do godz. 20.