The Royal Birthday czyli urodziny księcia Karola. Wśród gości Prezydent Adamowicz i prof. Limon

Brytyjska rodzina królewska znów świętuje. Dopiero co mieliśmy the Royal Wedding księcia Harry'ego i Meghan Markle, a już odbyła się kolejna uroczystość. Księżna Sussex po raz pierwszy wystąpiła na niej w nowej roli. We wtorek, 22 maja, w ogrodach Buckingham Palace w Londynie wydano przyjęcie z okazji 70. urodzin księcia Karola, na które zaproszono m.in. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego prof. Jerzego Limona.

The Royal Birthday czyli urodziny księcia Karola. Wśród gości Prezydent Adamowicz i prof. Limon
A
A
data publikacji: 23 maja 2018 r.
Książę Karol z gośćmi przed domem
Książę Karol z gośćmi przed Pałacem Buckingham - oficjalną londyńską rezydencją brytyjskich monarchów (widok od strony ogrodu) 
The Royal Family FB

W pierwszym rzędzie stoją książę Karol, Camilla oraz książę i księżna Sussex, czyli Harry i Meghan.

Za nimi tłum gości, wśród nich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz profesor Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Parę dni temu, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, Adamowicz mówił:

- Książe Karol w 1993 roku odwiedził Gdańsk, był honorowym patronem budowy Teatru Szekspirowskiego. Takie zaproszenie [na jego urodziny] to duży zaszczyt. Protokół jest bardzo ostry, bardzo rygorystyczny i prezentów nie można wręczać. Natomiast wizyta jego syna [Williama - red.] w ubiegłym roku była dużym, medialnym, reklamowym darem dla Gdańska. I to jest dobry przykład, jak można budowę wizerunku miasta oprzeć na historii. I to oczywiście zasługa profesora Jerzego Limona, dyrektora Teatru Szekspirowskiego, ale też i podatników europejskich, którzy w części zrzucili się na budowę gdańskiego teatru.

Na facebookowej stronie The Royal Family czytamy, że w sumie na urodzinach Karola było, bagatela, 6500 gości! Książę Harry, wygłosił mowę na cześć ojca. Przygrywała orkiestra the Band of the Welsh Guards, a śpiewał chór Borough Welsh Choir. Dla Meghan był to pierwszy oficjalny występ w nowej roli księżnej Sussex.

Portal gdansk.pl życzy księciu Walii Karolowi sto lat! Happy Birthday to you, dear Charles! 

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl