Program Techseed 2023 - dla młodych przedsiębiorców i startupów. Trwa rekrutacja

Trwa rekrutacja do IV edycji programu preakceleracyjnego Techseed 2023 Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Program skierowany jest do studentów, startupów i młodych przedsiębiorców z Gdańska, którzy zaproponują innowacyjne rozwiązanie dla jednego z zadanych wyzwań z obszaru branży morskiej. Najlepszy zespół otrzyma 10 tys. zł, wszystkie zakwalifikowane - pięć miesięcy warsztatów i indywidualnych konsultacji z ekspertami.
10.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grafika promująca program Techseed
mat. Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości

Program Techseed 2023 - na czym polega?

Program preakceleracyjny Techseed to pięciomiesięczny cykl intensywnych i kompleksowych szkoleń i warsztatów skierowanych przede wszystkim do studentów, zespołów startupowych i młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w obszarach związanych z prowadzeniem biznesu. 

Zadaniem osób zainteresowanych uczestnictwem w programie jest zaproponowanie innowacyjnego pomysłu na wyzwania zdefiniowane przez ekspertów i praktyków związanych z lokalną branżą morską (więcej o wyzwaniach - niżej).

- Udział w Techseed 2023 pozwala na zbudowanie strategii rozwoju i wprowadzenie projektu, czy też usługi na rynek - mówi Anna Kruszyńska specjalistka ds. rozwoju startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter (prowadzonym przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości). - Cykl warsztatów oraz indywidualne konsultacje z ekspertami branżowymi i biznesowymi dają uczestnikom możliwość poszerzenie wiedzy i dopracowanie biznesowych pomysłów. Program Techseed od czterech lat skutecznie łączy świat start-upów z inwestorami, którzy dzięki niemu zyskują świeżość i innowacje, a młodzi przedsiębiorcy z kolei mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, praktyczne i nierzadko także finansowe doświadczonych graczy.

Techseed 2023 potrwa pięć miesięcy. Zakończy go gala finałowa (Demo Day), podczas której zespoły uczestniczące w programie zaprezentują swoje pomysły m. in. przed gronem inwestorów, potencjalnych klientów i partnerów. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Osiem gdańskich zespołów startupowych w programie Techseed. Jakie pomysły będą rozwijane?

grafika promująca program Techseed
mat. Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości

Techseed 2023 - jak się zapisać?

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 2 kwietnia. Zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie przedsięwzięcia.

Zespoły, które wejdą do programu, będą rozwijać swoje koncepcje produktu lub usługi poprzez:

  • warsztaty biznesowe,
  • indywidualne konsultacje z najlepszymi ekspertami,
  • dopracowanie/stworzenie prezentacji inwestorskiej – pitch deck,
  • możliwość zaprezentowania pomysłu przed inwestorami, potencjalnymi partnerami i klientami,
  • sieciowanie z cennymi kontaktami branżowymi,

Wyzwania dla uczestników Techseed 2023

  • wykorzystanie nowych technologii w branży morskiej,
  • multifunkcjonalne rozwiązania (multifunkcjonalność rozumiana zarówno jako przenoszenie rozwiązań między branżami, jak i nadanie jednemu rozwiązaniu kilku funkcji,
  • wydłużenie życia rozwiązań wykorzystywanych w branży morskiej,
  • oczyszczanie zanieczyszczeń,
  •  inne rozwiązania morskie, które nie wpisują się w powyższe wyzwania, a dotyczą rozwiązań dla branży morskiej.

Ukraińska firma najlepszym startupem Infoshare 2022 za patent na wczesne wykrywanie chorób

Program preakceleracyjny Techseed 2023 finansowany jest ze środków Miasta Gdańska. TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże