• Start
  • Wiadomości
  • Osiem gdańskich zespołów startupowych w programie Techseed. Jakie pomysły będą rozwijane?

Osiem gdańskich zespołów startupowych w programie Techseed. Jakie pomysły będą rozwijane?

Rozpoczęła się 2. edycja programu Techseed Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybrano 8 zespołów startupowych z Gdańska, które przez dwa miesiące przejdą kompleksowy proces akceleracji we współpracy z ekspertami i specjalistami kilku branż. Dla najlepszych - 7 tys. zł nagrody.
28.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie wykonano podczas jednej z prezentacji uczestników I edycji programu akceleracyjnego Techseed Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER (rok 2020)
Zdjęcie wykonano podczas jednej z prezentacji uczestników I edycji programu akceleracyjnego Techseed Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER (rok 2020)
GIP STARTER

 

Celem akceleracji Techseed jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych, które chcą rozwijać swoje pomysły w naszym mieście. Poprzez połączenie potencjału zespołów z wiedzą i doświadczeniem ekspertów młodzi przedsiębiorcy mają wielką szansę na rozwinięcie swoich pomysłów.

Zespoły startupowe, które zakwalifikowały się do programu, zyskują nie tylko szansę przejścia przez proces akceleracji, ale również możliwość networkingu, konsultacji z prawnikami, doradcami biznesowymi oraz coachami sprzedaży i marketingu.

Młodych przedsiębiorców na dwumiesięcznej drodze do rozwoju pomysłów wspierać będą m.in. eksperci biznesowi firmy PwC i niezależni specjaliści z branży: marketingu (Monika Czaplicka), employer brandingu (Jacek Kotarbiński) czy pitchingu (Piotr Bucki).

 

Lista zespołów, które zakwalifikowały się do edycji 2021:

  • Zvrot – technologia, która ma na celu efektywną utylizację i zmniejszenie strat przy produkcji branży stoczniowej.
  • Mycheck – aplikacja posiadająca dopasowaną do danego biznesu checklistę, dzięki której firma będzie bardziej efektywna. Celem projektu jest zwiększenie jakości usług w punktach usługowo-handlowych.
  • Conscious Road 2Freedom - tworzenie i promocja mini kursów w języku angielskim z zakresu zdrowia mentalnego.
  • CPSdrone - bezzałogowy dron podwodny open-source wydrukowany w 3D.
  • Quantum Boost - platforma oparta na sztucznej inteligencji usprawniająca zarządzanie danymi.
  • Szkoła Staronia - platforma edukacyjna z materiałami dla nastolatków, które pomogą im rozwinąć umiejętności społeczne.
  • MMNT - platforma do szybkiej, łatwej i bezpiecznej rezerwacji fotosesji.
  • Fundacja Mocarzy - Osobisty Podnośnik Mobilny - urządzenie w postaci dźwigu montowanego do ramy wózka napędzanego elektrycznie, dzięki któremu użytkownik wózka będzie mógł przesiadać się między siedziskiem wózka a przestrzenią dookoła bez pomocy osób trzecich.

- Cieszy nas fakt, że do programu zgłosiły się także zespoły, które pracują nad projektami z branży morskiej. To pokazuje, że dziedzina gospodarki, która bardzo mocno powiązana jest z naszym województwem, coraz częściej jest w kręgu zainteresowań początkujących firm - komentuje Sara Miotk, koordynatorka programu Techseed.

Więcej o koncepcji programu pisaliśmy już wcześniej:

 

Organizator: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Partner główny programu: PwC – globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze.

Program realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów