• Start
  • Wiadomości
  • Talent Room - nowe narzędzie rekrutacji proponuje Centrum Rozwoju Talentów

Talent Room. Spróbuj nowej metody rekrutacji

Myślisz o nowej pracy? Sprawdź się w procesie rekrutacyjnym w formie Talent Room. Już w czwartek, 18 lipca 2019 r., odbędą się warsztaty organizowane przez Centrum Rozwoju Talentów, jednostki Gdańskiego Urzędu Pracy. Nabór trwa. Warto się sprawdzić.
( Publikacja: 15.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Coraz częściej pracodawcy wykorzystują w procesie rekrutacji metodę escape room
Coraz częściej pracodawcy wykorzystują w procesie rekrutacji metodę escape room
Centrum Rozwoju Talentów

 

Talent Room powstał dla osób, które chcą się sprawdzić, odkryć lub potwierdzić swoje mocne strony, a przy tym poznać jedną z niestandardowych metod rekrutacji.

Wykorzystując nowoczesne narzędzia rekrutacji Centrum Rozwoju Talentów (CRT) stworzyło trzyetapowy projekt o nazwie Talent Room. W ten sposób Gdański Urząd Pracy zachęca miłośników interaktywnych gier, aby się sprawdzili w świecie rzeczywistym, ponieważ Talent Room to rekrutacyjna gra, gdzie przydadzą się umiejętności analityczne, kreatywność i spostrzegawczość.

- To warsztat, który składa się z trzech etapów z wykorzystaniem znanej idei escape room – mówi Katarzyna Stasiewicz z Centrum Rozwoju Talentów. – Klienci zaczynają od uczestnictwa w krótkim warsztacie z zakresu kompetencji. Następnie zostają zamknięci w pomieszczeniu, w którym wykonują zadania pod okiem doradczyni zawodowej. Muszą wydostać się z pokoju w ciągu 60 minut.

Zadaniem grupy jest znalezienie klucza i wydostanie się. Żeby to się udało uczestnicy muszą rozwiązać szereg zagadek, znaleźć ukryte rekwizyty i sekretne schowki, a także rozszyfrować wiadomości, znaleźć klucze i kody. Wszystko po to, żeby zdobyć wymarzoną posadę.

- Trzeci i ostatni etap warsztatów to podsumowanie. Jest najważniejszy z punktu widzenia całego procesu – podkreśla Stasiewicz.

Uczestnicy spotykają się w sali warsztatowej, aby omówić wyniki. Dostają feedback odnośnie wykorzystanych w trakcie zadań kompetencji, które są istotne z punktu widzenia rynku pracy. Dowiadują się, jak radzą sobie ze stresem, czy mają zdolności przywódcze, jak współpracują z grupą, jakie role przyjęli podczas wykonywanych zadań.

Organizatorzy mogą przyjąć na warsztat od trzech do sześciu osób. Rekrutacja w idei escape room trwa 2,5 godziny
Organizatorzy mogą przyjąć na warsztat od trzech do sześciu osób. Rekrutacja w idei escape room trwa 2,5 godziny
Centrum Rozwoju Talentów

 

Podczas wspólnej dyskusji ustalają, co może być oceniane podczas wykonywania poszczególnych zadań i na co zwrócić uwagę przy prawdziwej rekrutacji. Podczas warsztatu ujawniają się u uczestników predyspozycje zawodowe, reakcja na stres czy działanie pod presją czasu.

Informacje zdobyte w trakcie rekrutacyjnej gry służą uczestnikom do pracy nad swoimi mocnymi stronami i rozwijaniem kluczowych kompetencji. 

- Warto dodać, że metoda escape room weszła w kanon nowoczesnej rekrutacji. Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy w taki sposób sprawdzają kompetencje swoich przyszłych pracowników – wyjaśnia Katarzyna Stasiewicz.

Najbliższy warsztat odbędzie się już w czwartek, 18 lipca, o godz. 15, w Centrum Rozwoju Talentów (Olivia Six, aleja Grunwaldzka 472d, Gdańsk).

Organizatorzy mogą przyjąć na warsztat od trzech do sześciu osób. Rekrutacja w idei escape room trwa 2,5 godziny.

Zgłaszać można się telefonicznie pod 58 500 56 30 lub mailowo informacja@centrumtalentow.pl. Zobacz także wydarzenie na Facebooku TUTAJ