• Start
  • Wiadomości
  • Prof. Timothy Snyder na debacie w Gdańsku - można dostać wejściówkę

Prof. Timothy Snyder na debacie w Gdańsku - można dostać wejściówkę

To ma być dużej rangi wydarzenie intelektualne, w cyklu programów telewizji TVN24 na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 21 października (niedziela) w dniu wyborów samorządowych, w gdańskim ECS, odbędzie się debata, którą tydzień później zobaczą widzowie w całym kraju. Wśród gości m.in. prof. Timothy Snyder.
( Publikacja: 10.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prof. Timothy Snyder podczas zwiedzania ekspozycji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (styczeń 2017 r.)
Prof. Timothy Snyder podczas zwiedzania ekspozycji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (styczeń 2017 r.)
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Realizację programu “Forum Stulecia. NIEPODLEGŁOŚĆ - WOLNOŚĆ - PRZYSZŁOŚĆ” zaplanowano na niedzielę, 21 października. Rozpocznie się o godz. 14., w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności. Tego dnia program zostanie zarejestrowany, ale samą emisję zaplanowano tydzień później, w niedzielę 28 października, o godz. 20.

Jest możliwość otrzymania darmowej wejściówki na to wydarzenie. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Rezerwację należy zrobić za pośrednictwem portalu internetowego ECS: najpóźniej do niedzieli, 14 października lub wyczerpania limitu miejsc.

Rezerwuj - TUTAJ


- Skrzyżowanie debaty z datą wyborów samorządowych jest wielką szansą i obywatelskim zaszczytem - mówi Witold Bock, producent projektu. - Emisja programu odbędzie się tydzień później ze względu na ciszę wyborczą.

Wstęp wygłosi po polsku prof. Timothy Snyder, amerykański historyk i analityk, profesor Uniwersytetu Yale, znawca historii naszej części Europy, autor bestsellerów takich jak "Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem", "Czarna Ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie" czy "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku", wyróżniony między innymi nagrodami im. Jerzego Giedroycia i im. Hannah Arendt.

Po wprowadzeniu, nastąpi debata, w której prócz prof. Snydera głos zabiorą:

  • prof. Włodzimierz Borodziej, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego specjalizujący się w historii najnowszej, przewodniczący komitetu naukowego Domu Historii Europejskiej w Brukseli
  • dr Dominika Kozłowska - publicystka i filozof, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”, współpracowniczka Instytutu Myśli Józefa Tischnera
  • Adam Zamoyski - brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, autor bestsellerów książkowych, który wykłada w Anglii, Europie i Stanach Zjednoczonych

W ramach debaty zaprezentowane będą również unikatowe materiały archiwalne i życzenia z różnych stron świata dla Polski, świętującej jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości.

Program poprowadzą dziennikarze: Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.

Współorganizatorem debaty jest ECS.

Forum Stulecia

NIEPODLEGŁOŚĆ – WOLNOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ

  • Gdańsk, ECS, ogród zimowy
  • debata - w niedzielę, 21 października 2018 r., o godz. 14
  • emisja nagranego programu - w niedzielę, 28 października, o godz. 20