• Start
  • Wiadomości
  • Nauczyciele, zgłaszajcie się na szczepienie - apeluje UCK. Copernicus czeka na szczepionki

Nauczyciele, zgłaszajcie się na szczepienie - apeluje UCK. Copernicus czeka na transport szczepionek

Na 1342 zarejestrowanych nauczycieli na szczepienia przeciw Covid-19 w gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym zgłosiło się do tej pory 331 osób. - Apelujemy o szybsze zgłaszanie się na szczepienia - mówi Jakub Kraszewski, dyrektor UCK. - Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że mamy zapasy szczepionek. 
( Publikacja: 16.02.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od 11 lutego 2021 roku trwają szczepienia nauczycieli szkół, przedszkoli i żłobków, którzy pracują stacjonarnie
Od 11 lutego 2021 roku trwają szczepienia nauczycieli szkół, przedszkoli i żłobków, którzy pracują stacjonarnie
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

 

Dyrektor Kraszewski już po raz kolejny apeluje do nauczycieli o jak najszybsze zgłaszanie się na szczepionkę i nieodkładanie terminów. 

- Mamy zapasy szczepionki - mówi Jakub Kraszewski, dyrektor gdańskiego UCK. - To jest naprawdę komfortowa sprawa, bo nie każdy szpital węzłowy ma taką sytuację, a i rządowe instrukcje mogą się zmienić. Możemy zaszczepić 4,5 tys. nauczycieli tygodniowo, wszystko zależy od liczebności list zarejestrowanych nauczycieli, które spływają do nas NFZ. 

 

 

Przypomnijmy - szczepienia nauczycieli odbywają się w 25 szpitalach węzłowych na Pomorzu od 11 lutego 2021 roku. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymują ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłobku. 

Nauczyciele pracujący w szkole przedszkolu i żłobku to kolejna grupa po personelu medycznym i niemedycznym placówek służby zdrowia i po seniorach w wieku 70 plus, która objęta jest Narodowym Programem Szczepień. 

 

 

Wnętrze szpitala, krzesła, przeszklona lada, kilka osób czeka w kolejce
Problemem szpitali węzłowych, które wykonują szczepionki przeciw Covid-19 są spóźnione dostawy lub zamówienia mniejsze zamawiane
Fot. Dominik Paszlinski/gdansk.pl

 

 

W gdańskim UCK są szczepionki i personel, gorzej ze zgłaszaniem się nauczycieli, inna sytuacja jest w szpitalu spółki Copernicus w Gdańsku. 

Do Copernicusa zarejestrowała swoich nauczycieli Beata Wołkanowska, dyrektor SP nr 60 w Gdańsku z dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. 

- W mojej szkole to 25 osób, w kolejce czekają też chętni nauczyciele ze starszych klas - mówi dyrektor Wołkanowska. - Sprawdzam w systemie rejestracji na szczepionkę i widzę, że zrobiłam to jak należy, i ja i moi nauczyciele są zarejestrowani. Na razie jednak nie mamy żadnej informacji zwrotnej, wiem że nauczyciele z innych szkół dostają już smsy z terminem szczepienia, u nas na razie nic, cisza. Czekamy.

 

 

O wyjaśnienie poprosiliśmy Katarzynę Brożek, rzeczniczkę spółki Copernicus w Gdańsku.

- W piątek, 12 lutego, zaszczepiliśmy stu nauczycieli - tłumaczy Katarzyna Brożek. - W kolejce czeka następnych trzysta osób, a zarejestrowanych na szczepienia mamy około 2 tysięcy nauczycieli. Niestety wszystko rozbija się o dostawy szczepionek, które się spóźniają lub nie zawsze docierają do nas w zamawianej dawce. Dlatego trzeba poczekać, jak tylko dostaniemy szczepionki, będziemy po kolei informować nauczycieli. 

W niektórych szpitalach węzłowych jeszcze cały czas trwają szczepienia personelu medycznego z podmiotów zewnętrznych, których szczepienia ruszyły w styczniu, cały czas trwa szczepienie seniorów w wieku 70 plus, nauczyciele są na razie na końcu tej kolejki.