• Start
  • Wiadomości
  • Święto Zaspy - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Ulewny deszcz nie przeszkodził w imprezie

Święto Zaspy - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Ulewny deszcz nie przeszkodził w imprezie

W sobotę, 18 maja, odbyła się druga edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, która tym razem była połączona ze Świętem Zaspy. Mimo padającego deszczu wystartowało ponad 600 uczestników, w tym ponad 400 dzieci i młodzieży.
20.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzieci mimo deszczu miały z biegania wiele radości
Dzieci mimo deszczu miały z biegania wiele radości
fot. Materiały organizatora

 

W siedmioletniej historii Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska nie było takiej ulewy jak w tym roku. Jako organizatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem frekwencji wśród dzieci i młodzieży mimo rzęsistego niekiedy deszczu. Ta chęć rywalizacji napędza nas do dalszej pracy - mówi Kamil Sośniak, organizator Święta Zaspy oraz Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Całość Święta Zaspy rozpoczęły występy najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola nr 66 oraz 86. Po nich przyszedł czas na rozgrzewkę dla Biegu Głównego, którą poprowadził gość specjalny Maciek Florek- Ambasador kampanii „Kieruj bez procentów” Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

W Biegu Głównym na 5 km, który rozpoczęła strzałem z pistoletu przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak wygrali po raz drugi z rzędu Małgorzata Tuwalska oraz Szymon Gumkowski.

O godzinie 12:00 rozpoczęły się dzieci i młodzieży. Najlepsi byli: w Biegu Brzdąca Paulina Wera oraz Konstanty Stachowiak, w Biegu Malucha Martyna Teska oraz Aleksander Oryńczak, w Biegu Dzieci Młodszych Barbara Bielecka oraz Hubert Rombela, w Biegu Dzieci Starszych Paulina Urban oraz Jak Wróblewski oraz w Biegu Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska Małgorzata Szymbowska oraz Filip Lewandowski.

WYNIKI

Bieg Główny - 5km

Bieg Brzdąca dziewczynki

Bieg Brzdąca chłopcy

Bieg Malucha dziewczynki 

Bieg Malucha chłopcy

Dzieci Młodsze dziewczynki

Dzieci Młodsze chłopcy

Dzieci Starsze dziewczynki

Dzieci Starsze chłopcy

Bieg MRMG dzięwczęta

Bieg MRMG chłopcy

 

Podczas imprezy odbywały się także gry i zabawy
Podczas imprezy odbywały się także gry i zabawy
fot. Materiały organizatora

 

Ogólnopolski Dzień Marzeń to jeden z ważniejszych punktów jakie się rozegrały podczas Święta Zaspy. Wspaniali wolontariusze Fundacji Mam Marzenie stworzyli Grę Miejską po 12 stacjach, w której można było wygrać nagrody jak również pomagać innym spełniać marzenia.

- Dla nas jako organizatorów było wielkim wyróżnieniem, że Fundacja postanowiła akurat na naszej imprezie obchodzić swoje święto. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi uczestnikami możemy spełniać marzenia - mówi Katarzyna Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Obok Gry Miejskiej odbyła się loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. W specjalnej licytacji roweru miejskiego udało się uzyskać 620 zł.
Nieodłącznym elementem Święta Zaspy są stacje sportowe zorganizowane przez nauczycieli SP 92. Składały się one z 10 stacji po których każde dziecko otrzymywało nagrody.

Tradycją podczas Święta Zaspy jest niespodzianka w postaci dedykowanych koszulek.

- W tym roku również wykonaliśmy specjalną koszulkę na ta okazję z pięknym lwem. Koszulki otrzymało 200 dzieciaków w biurze zawodów oraz 50 sztuk zostało rozdanych w konkursach - dodaje Katarzyna Sośniak.


Kolejny etap Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019 w czerwcu. Zapisy internetowe trwają do czwartku, 20 czerwca, do godz. 23:59. Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 15 zł (Pakiet Basic) oraz 35 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 30 zł oraz 50zł (Pakiet z koszulką).