• Start
  • Wiadomości
  • Świat zbudowany z klocków lego. Zobacz wystawę w Galerii Metropolia

Świat zbudowany z klocków lego. Zobacz wystawę w Galerii Metropolia

Figury Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata i Rafała Sonika w skali 1:1 oraz amerykański samolot prezydencki, wykonane z klocków lego, zobaczysz w Galerii Metropolia. Wystawę możemy podziwiać do 14 maja.
06.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na wystawie zobaczymy m.in. figurę Agnieszki Radwańskiej wykonaną z klocków lego

W Galerii Metropolia, na powierzchni 2000 m kw stanęło ponad 100 makiet, które zbudowane zostały z około 5 mln klocków. Wystawę podzielono na dwie strefy.

W strefie 1 stoją postaci: Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata i Rafała Sonika w skali 1:1 oraz największy na świecie - 11-metrowy, zbudowany z miliona klocków lego, samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych - Air Force One. Zobaczymy też postaci z kultowych filmów, bajek i eksponaty związane z Trójmiastem. Nie brakuje też elementów edukacyjnych.

Na powierzchni 2000 m kw Galerii Metropolia stanęło ponad 100 makiet

W strefie 2 natomiast, przygotowano przestrzeń do zabawy dla dzieci. Znajdziemy tu stoliki do zabawy z klockami lego i przestrzeń do tworzenia konstrukcji.

Wystawa otwarta została na poziomie 1 Galerii Metropolia (Gdańsk, Wrzeszcz, ul. Jana Kilińskiego 4) i potrwa do 14 maja. Objął ją Patronatem Honorowym Marek Michalak, rzecznik Praw Dziecka.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole