• Start
  • Wiadomości
  • Strojenie choinki, prezenty od Mikołaja i dzielnicowy jarmark. Sprawdź, co będzie się działo w dzielnicach

Strojenie choinki, prezenty od Mikołaja i dzielnicowy jarmark. Sprawdź, co będzie się działo w dzielnicach

Świąteczny nastrój zapanował w naszym mieście w pierwszych dniach grudnia, kiedy to w różnych rejonach Gdańska pojawiły się ozdobne iluminacje, a w dziesięciu dzielnicach oficjalnie zapalono światełka na lokalnych choinkach. W ten weekend na świąteczne atrakcje zapraszają do siebie radni dzielnic Piecki-Migowo, Wzgórze Mickiewicza i Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.
( Publikacja: 10.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ten weekend w trzech dzielnicach szykuje się świąteczna zabawa
W ten weekend w trzech dzielnicach szykuje się świąteczna zabawa
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Piecki - Migowo

W dniach 11-12 grudnia odbędzie się lokalny jarmark przy skrzyżowaniu ulic Bulońskiej i Rakoczego. W sobotę i niedzielę, na specjalnej scenie, pojawi się Święty Mikołaj. Poza bogatym programem artystycznym z atrakcjami dla najmłodszych, organizatorzy zapraszają także na pchli targ. Poza tym lokalni restauratorzy oferować będą świąteczne potrawy, wypieki i wyroby cukiernicze. Dom sąsiedzki Piecki-Migowo, wspierający akcję #GdańskPomaga, przygotuje natomiast wykonane przez uczestników zajęć: dekoracje wykonane techniką decoupage, szydełkową i nie tylko oraz wegańskie ekologiczne babeczki. Na miejscu będzie można zakupić m.in. "Norweską Baśń", do której ilustracje przygotowała lokalna ilustratorka.

W miniony weekend pierwszy dzielnicowy jarmark odbył się na Oruni, przy ul. Gościnnej. Będzie to więc drugie wydarzenie w mieście o takim charakterze. Świąteczne Jarmarki Dzielnicowe to nowa inicjatywa, której celem jest integracja lokalnej społeczności oraz wsparcie lokalnych inicjatyw. To okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym czy wspólnej zabawy z sąsiadami.

 

2

 

Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Rada Dzielnicy ŻWJT, wspólnie ze spółdzielnią mieszkaniową "Żabianka", zapraszają mieszkańców na sobotnie spotkanie pod hasłem: "Odpalamy święta na Żabiance!". Odbędzie się ono w sobotę, 11 grudnia, na deptaku, na wysokości przedszkola "Wesoły delfinek". Będzie to spotkanie Mikołajkowe połączone ze wspólnym dekorowaniem dzielnicowej choinki. Dla dzieci przygotowano drobne upominki, a wszyscy obecni mogą liczyć na słodki poczęstunek. Początek wydarzenia o godz. 11.

 

Wzgórze Mickiewicza

Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza zaprasza najmłodszych mieszkańców dzielnicy na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Pojawi się on w sobotę, 11 grudnia, na placu u zbiegu ulic Wojskiego i Soplicy, w godz. 11 - 13.

Mikołaj wręczy upominki tylko grzecznym dzieciom - warto więc przed spotkaniem zrobić "rachunek sumienia".

W razie złej pogody spotkanie odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy, która mieści się przy ul. Jacka Soplicy 15.

Radni zachęcają też dzieci, by na sobotnie spotkanie przyniosły własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, które będzie można zawiesić na dzielnicowej choince.