Park w Śródmieściu, z dala od turystów
W ostatnich dniach w tym śródmiejskim parku pojawili się robotnicy i sprzęt budowlany. Usunięto zniszczoną, wysłużoną nawierzchnię. Obecnie wyrównywany jest teren i układana nowa, estetyczna kostka chodnikowa.
Park Siennicki to dość kameralne miejsce, z którego korzystają przede wszystkim okoliczni mieszkańcy. Turyści raczej tu nie docierają, choć miejsce oddalone jest zaledwie o kilkanaście minut spacerem od ulic Głównego Miasta.
Ze środków Budżetu Obywatelskiego wymienione zostanie około 200 metrów nawierzchni ciągu pieszego - na tyle wystarczy zabezpieczonych środków. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj".
Montaż słupków blokujących w Oliwie od 12 do 19 grudnia
Inwestycja oczekiwana przez mieszkańców
Projekt Budżetu Obywatelskiego 2023 zakłada budowę nowych ścieżek spacerowych wraz z małą architekturą, a więc ławkami i koszami na śmieci, na terenie Parku Siennickiego. W wielu miejscach widać pęknięcia i nierówności na asfaltowych ścieżkach, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo spacerowiczów.
Zanim rozpoczęły się prace wykonawca został zobligowany do wykonania inwentaryzacji terenu, a także zabezpieczenia gęsto rosnących w tym parku drzew.
Na Jarmark Bożonarodzeniowy lepiej komunikacją miejską
Gdzie znajdziecie Park Siennicki?
Park Siennicki znajduje się pomiędzy ulicami: Siennicką, Elbląską, Podwalną i Wygon, niedaleko rynku przy ul. Elbląskiej i stadionu żużlowego. Powstał w 1930 roku. Założony wówczas teren zielony o powierzchni 1,6 ha zaplanowano jako park osiedlowy - w tym czasie powstawała okoliczna zabudowa mieszkaniowa.
Dzisiejszy Park Siennicki zachował układ przestrzenny z okresu międzywojennego oraz cenny drzewostan. Świetnie zachowały się aleje z kasztanowców oraz topole we wschodniej części parku. W ostatnich latach powstały tu place zabaw dla dzieci, zamontowano stół do tenisa stołowego. Przy asfaltowych alejkach spacerowych znajdują się ławki i kosze na śmieci. W centralnej części Parku Siennickiego powstała specjalna rabata w ramach programu „Gdańskie Motylówki”.