• Start
  • Wiadomości
  • Śródmieście. Remont Wałów Jagiellońskich - przywrócono ruch samochodowy do al. Armii Krajowej

Śródmieście. Remont Wałów Jagiellońskich - przywrócono ruch samochodowy do al. Armii Krajowej

W środę, 22 grudnia planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej. Są one związane z trwająca budową przejścia naziemnego dla pieszych właśnie na wysokości zabytkowej bramy. Najważniejsze: przywrócono ruch na jezdni przy Forum Gdańsk, która pozwala na skręt w prawo - w aleję Armii Krajowej (kierunek Chełm i obwodnica Trójmiasta). Prace na Wałach Jagiellońskich wciąż trwają, ale utrudnienia dla kierowców polegają teraz jedynie na zwężeniu jezdni o jeden pas w obu kierunkach.
( Publikacja: 22.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od środy szykują się kolejne zmiany w ruchu kołowym na ul. Wały Jagiellońskie
Od środy szykują się kolejne zmiany w ruchu kołowym na ul. Wały Jagiellońskie
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

OTWARCIE JEZDNI W KIERUNKU DZIELNICY CHEŁM

22 grudnia, w godzinach porannych, otwarta dla ruchu zostanie łącznica przy Forum Gdańsk prowadząca w kierunku dzielnicy Chełm. Na ul. Wały Jagiellońskie kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich jezdni: w kierunku dzielnicy Chełm, Pruszcza Gdańskiego oraz Warszawy. Kierowcy jadący w kierunku Pruszcza Gdańskiego będą mogli korzystać z dwóch skrajnych lewych pasów jezdni.

 

ZMIANA LOKALIZACJI PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH

Od wtorku, 28 grudnia, zmieni się z kolei lokalizacja przystanków autobusowych dla wszystkich kierunków jazdy. Przystanki zostaną przeniesione pod Forum Gdańsk, czyli tak, jak funkcjonowało to wcześniej. 

Autobusy na Węźle Unii Europejskiej będą miały możliwość jazdy na wprost z łącznicy na Pruszcz Gdański.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu ul. Wały Jagiellońskie.  Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska S.A. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych.

Oprac. KG

 

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska