• Start
  • Wiadomości
  • Spotkanie prezydent Gdańska z mieszkańcami Brętowa - już dzisiaj

Już dzisiaj spotkanie prezydent Gdańska z mieszkańcami Brętowa. Aleksandra Dulkiewicz zaprasza

Brętowo to jedna z najwyżej usytuowanych dzielnic Gdańska. Z jakimi problemami borykają się mieszkańcy i jakie mają pomysły na jej rozwój? To przykładowe tematy, o których będzie można osobiście porozmawiać z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz i jej zastępcami na spotkaniu w czwartek, 12 października, w Szkole Podstawowej nr 38.
12.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu kilka osób, niektórzy idą, niektórzy stoją w oddali, w tle za nimi widać dość gęstą zabudowę mieszkaniową
Przyjdź na spotkanie prezydent Gdańska z mieszkańcami Brętowa
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Jakie potrzeby ma dzielnica Suchanino? Radni opowiedzieli o nich prezydent Gdańska

Kiedy spotkanie z mieszkańcami Brętowa?

Spotkanie z cyklu: „Porozmawiajmy przy stole” zaplanowano w przyszłym tygodniu, w czwartek, 12 października. Odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Leśna Góra 2, w godz. 17.00-18.30.

Jak zorganizowane będzie spotkanie?

Po przywitaniu wyświetlona zostanie prezentacja z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tej dzielnicy, w tym inwestycje realizowane, zrealizowane i planowane, procedowane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz zapowiedzi bieżących wydarzeń dotyczących dzielnicy, jak i samych mieszkańców. Następnie przedstawione zostaną wyniki wspomnianej wyżej ankiety internetowej.

Po prezentacji obecni na spotkaniu mieszkańcy będą mogli zadawać pytania z sali do władz miasta. Obecni będą: prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępcy, radni miejscy, radni dzielnicy, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych.

Do 9 października można było wypełnić ankietę

Ankieta była anonimowa. Należało w niej wskazać trzy mocne i trzy słabe strony danej dzielnicy. Zamieszczono w niej cztery pytania, z czego pierwsze dotyczyło tego, z czego mieszkańcy są zadowoleni w swojej dzielnicy, a drugie - tego, co w danej dzielnicy należy poprawić. Kolejne dwa pytania wykorzystane będą do celów statystycznych - jedno dotyczyło przedziału wiekowego osoby wypełniającej ankietę, a drugie - informacji, w której dzielnicy dana osoba mieszka (ankietę mogli bowiem wypełnić też mieszkańcy innych dzielnic, którzy np. pracują bądź spędzają czas wolny w Brętowie).

Ankietę znajdziecie TUTAJ


Zgłoś usterkę, sprawdź plany


Podczas spotkania działać będą także punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,
  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe,
  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji.
  • Na miejscu będzie można wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku”, a także wyrobić bądź przedłużyć Kartę Mieszkańca.

Brętowo. Prezydent Gdańska odwiedziła "górską" dzielnicę. Co ustalono z radnymi?

Szóste spotkanie władz Gdańska z mieszkańcami w 2023 roku

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, w 2022 r. władze Gdańska ponownie zaprosiły na spotkania w takiej formule. Zorganizowano je w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe. W tym roku takie spotkania zorganizowano dotąd z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe i Ujeściska - Łostowic (to było jedno spotkanie dla obu dzielnic) oraz Przymorza Wielkiego, Oliwy, Siedlec i Jasienia.

TV

7:10 do Walencji, czyli jak działa lotnisko?