• Start
  • Wiadomości
  • Dorota Stalińska gościem charytatywnego cyklu Serca Gwiazd

Dorota Stalińska gościem charytatywnego cyklu Serca Gwiazd

Fundacja „Przemek Dzieciom” zaprasza na kolejną spotkanie w ramach jubileuszowego, 10. sezonu charytatywnego cyklu „Serca Gwiazd”. Główną wolontariuszką będzie Dorota Stalińska - aktorka teatralna i filmowa, która zagrała w takich kultowych produkcjach, jak „Seksmisja”, „Krzyk”, „07 zgłoś się” czy „Debiutantka”. Zebrane środki zasilą konto Fundacji, która od lat pomaga potrzebującym dzieciom z Trójmiasta.
( 05.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pochodząca z Gdańska ceniona i popularna aktorka filmowa i teatralna Dorota Stalińska będzie gwiazdą kolejnego spotkania w ramach charytatywnego cyklu organizowanego przez Fundację „Przemek Dzieciom” - już w tę niedzielę, w Domu Harcerza
Pochodząca z Gdańska ceniona i popularna aktorka filmowa i teatralna Dorota Stalińska będzie gwiazdą kolejnego spotkania w ramach charytatywnego cyklu organizowanego przez Fundację „Przemek Dzieciom” - już w tę niedzielę, w Domu Harcerza
fot. Kamila Markiewicz-Lubańska / mat. prasowe

1989. Rapowy musical o drodze do wolności, Wałęsach, Kuroniach, Frasyniukach...

W niedzielę, 6 listopada, Fundacja „Przemek Dzieciom” zaprasza do Domu Harcerza w Gdańsku (ul. Za Murami 2/10) na spotkanie z aktorką Dorotą Stalińską, w ramach cyklu charytatywnego „Serca Gwiazd”. 

Dorota Stalińska (ur. w Gdańsku) ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała w 1976 roku rolą w filmie „Człowiek z marmuru” w reżyserii Andrzeja Wajdy, a w 1980 roku zagrała główną rolę w dramacie „Bez miłości” w reżyserii Barbary Sass. Wystąpiła też w takich kultowych produkcjach, jak m.in. „Seksmisja”, „Krzyk”, „07 zgłoś się” czy „Debiutantka”. Wielokrotnie została uhonorowana ważnymi nagrodami filmowymi, w tym im. Zbigniewa Cybulskiego, Złotymi Kaczkami, Lwami Gdańskimi, a także nagrodą na festiwalu w San Sebastian. Liczne wyróżnienia przyniosły jej także role teatralne.

Ale nie tylko jest osobowością polskiego kina i teatru - ma również bogaty dorobek wokalny, obejmujący kilka dekad. Jest laureatką Głównej Nagrody na II Przeglądzie Piosenki Aktorsko-Literackiej we Wrocławiu w 1978 roku, podczas którego zaśpiewała piosenkę „Przepraszam pana...” do tekstu Jarosława Abramowa-Newerlego. Była już wtedy po szkole aktorskiej, w której, co ciekawe, dziekan Andrzej Łapicki wysłał ją do... laryngologa, z uwagi na jej charakterystyczną, zachrypniętą barwę głosu. Struny głosowe były zdrowe, a to właśnie ta wyjątkowa barwa dziś kojarzy się widzom nieodłącznie z aktorką i jej wielkimi rolami.  

W swoim dorobku Dorota Stalińska ma liczne recitale: „Nadzieja”, „Smak życia” i „Kolory świata”, które zawsze cieszyły się dużym powodzeniem widzów i uznaniem krytyków. W ciągu 30 lat jej kariery, wydano płyty: „Nadzieja” - kaseta audio i płyta winylowa, „Niewierny czas” - płyta CD i kaseta audio, a także płyta z serii „Złota kolekcja”. 

Zobacz zaproszenie od Doroty Stalińskiej na wydarzenie:

Spotkanie w szczytnym celu

Podczas spotkania z artystką będzie możliwość zdobycia autografu aktorki. Będzie można także wrzucić datek do puszki znajdującej się na miejscu. Zebrane środki zasilą konto Fundacji „Przemek Dzieciom”, która pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom z Trójmiasta.

Początek o godzinie 15:00. Spotkanie poprowadzi Beata Szewczyk, prezenterka Radia Gdańsk. WSTĘP - Cegiełki - 30 zł - dostępne pod adresem kontakt@przemekdzieciom.pl lub pod numerem 512 811 973.

Partnerzy - Dom Harcerza w Gdańsku, Chorągiew Gdańska ZHP, Drukomania.pl, Studio102, Hotel Haffner, Villa Flaming, Luc Art Photo, Pracownia Produkcji Telewizyjnych Quark, Artsviu Agencja Reklamowa, MovieStar, Joanna Załęska Fotografia, Restauracja Fino, Restauracja Za Murami.

Do akcji charytatywnych fundacji włączają się polscy artyści. Nz. od lewej Mateusz Damięcki, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Fronczewski i Przemek Szaliński
Do akcji charytatywnych Fundacji „Przemek Dzieciom” włączają się polscy artyści. Nz. od lewej Mateusz Damięcki, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Fronczewski i Przemek Szaliński
fot. Studio Oficyna

O cyklu „Serca Gwiazd”

Przemek Szaliński pomaga najmłodszym od ponad 15 lat, ale Fundacja „Przemek Dzieciom” powstała dokładnie sześć lat temu, 29 sierpnia 2016 roku.

Do tej pory gośćmi cyklu byli Kabaret Limo, Leonard Pietraszak, Krystyna Janda, Edward Hulewicz, Marek Siudym, Marzena Trybała, Krzysztof Tyniec, Kabaret Smile, Tadeusz Ross, Kabaret Młodych Panów, Karol Strasburger, Ania Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rybiński, Artur Gadowski, Paweł Małaszyński, bracia Cugowscy, Maciej Damięcki, Zbigniew Zamachowski, Magdalena Zawadzka, Grupa VOX, Jerzy Kryszak, Jerzy Radziwiłowicz, Magdalena Cielecka, Kazimierz Kaczor, Daniel Olbrychski, Magdalena Różczka, Jerzy Stuhr, Halina Kunicka, Katarzyna Żak, Michał Sitarski, Janusz Panasewicz, Halina Frąckowiak, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Damięcki, Małgorzata Zajączkowska, Urszula, Maja Ostaszewska, Maciej Orłoś, Wojciech Pszoniak, Agnieszka Grochowska, Krzysztof i Grzegorz Daukszewiczowie, Jan Nowicki, Piotr Fronczewski, Maja Komorowska, Adam Ferency, Adam Woronowicz, Andrzej Seweryn, Ewa Szykulska, Mirosław Baka, Maria Pakulnis, Emilia Krakowska i Anna Seniuk.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Fundacja Przemek Dzieciom.

Edukacja i terapia dzieci i młodzieży z autyzmem w Gdańsku. 30 lat wyjątkowego Ośrodka