• Start
  • Wiadomości
  • Słynne “The Sound Of Silence” zabrzmi w Ergo Arenie. Koncert Disturbed w czerwcu 2020 roku

Słynne “The Sound Of Silence” zabrzmi w Ergo Arenie. Koncert Disturbed w czerwcu 2020 roku

Amerykańska grupa rockowa Disturbed zagra w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu we wtorek, 16 czerwca 2020 roku. Koncert będzie częścią trasy Evolution World Tour promującej ich ostatni album “Evolution” wydany w październiku 2018 r.
( Publikacja: 04.11.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Disturbed zagra w Gdańsku w czerwcu 2020 roku
Disturbed zagra w Gdańsku w czerwcu 2020 roku
fot. materiały prasowe

 

W ramach promocji tej płyty, kwartet z Chicago gościł już w Polsce grając na warszawskim Torwarze w dniu 20 czerwca 2019 r. Wyjątkowym momentem tamtego koncertu było wykonanie piosenki “The Sound Of Silence” z repertuaru Simon & Garfunkel, podczas którego zespół złożył hołd zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi wyświetlając na ekranie jego zdjęcie. To właśnie ten utwór w wykonaniu Disturbed towarzyszył wiecom gdańszczan przeżywających żałobę po tragicznej śmierci prezydenta. Wiele na to wskazuje, że również w Ergo Arenie dojdzie do podobnej akcji.

Tak było w Warszawie: 

 

Tak było na Długim Targu w Gdańsku

 

Początki grupy Disturbed sięgają 1994 roku. Na jej czele od 1996 roku stoi wokalista David Draiman, a jego charakterystyczny sposób śpiewania jest znakiem rozpoznawczym zespołu. Ich debiutancki album "The Sickness" (2000) pokrył się poczwórną platyną i do tej pory to ich najpopularniejsze wydawnictwo. Disturbed nagrali do tej pory siedem albumów studyjnych, które sprzedały się w ilości 16 milionów sztuk na całym świecie.

Utwór "The Soud of Silence" pochodzi z płyty "Immortalized" (2015) i pokrył się potrójną platyną oraz był nominowany do nagrody Grammy 2017 w kategorii "Best Rock Performance". Oficjalny teledysk do piosenki umieszczony na YouTube ma ponad 550 milionów wyświetleń.


DISTURBED - EVOLUTION WORLD TOUR
16 czerwca 2020 - ERGO ARENA, Gdańsk/Sopot

Bilety trafią do sprzedaży ogólnej w piątek, 8 listopada o 10.00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl. Przedsprzedaż Citi Handlowy rozpoczyna się 6 listopada o 10.00 i potrwa do 8 listopada do 9.00. Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 7 listopada o 10.00 na Ticketmaster.pl i potrwa do 8 listopada do 10.00.


Zobacz też:

Niezwykłe wykonanie pieśni "The Sound of Silence" na zakończenie wiecu w Gdańsku

Sound of Silence. Amerykański zespół rockowy oddaje hołd Pawłowi Adamowiczowi

Mieszkańcy innych polskich miast uczcili pamięć prezydenta Adamowicza. "The Sound of Silence" w Krakowie