Porozmawiajmy: otwarty dyżur Rady Imigrantek i Imigrantów

Już po raz trzeci w tym roku odbędzie się otwarty dyżur gdańskiej Rady. Chcesz opowiedzieć o swoich pomysłach lub potrzebach – przyjdź 28 marca w godz. 16.00-18.00 do Inkubatora Sąsiedzkiej Energii na Dolnym Mieście.
26.03.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańską Radę Imigrantek i Imigrantów drugiej kadencji tworzy 14 osób z różnych stron świata
Gdańską Radę Imigrantek i Imigrantów drugiej kadencji tworzy 14 osób z różnych stron świata
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdańską Radę drugiej kadencji tworzy 14 osób z różnych stron świata, m.in. Brazylii, Ukrainy, Czeczenii, Francji, Niemiec, Uzbekistanu, Syrii czy Tunezji. Mają bardzo różne doświadczenie migracyjne. Niektórzy mieszkają w Gdańsku od wielu lat, inni z nich to migranci zarobkowi, repatrianci albo w procedurze starania się o ochronę międzynarodową.

Organizowane od początku działalności Rady Imigrantek i Imigrantów dyżury to okazja do spotkania nie tylko z migrantami, którzy mieszkają w Gdańsku, ale przede wszystkim możliwość wsparcia i wymiany doświadczeń.

Od początku tego roku wszystkie dyżury Rady przy prezydencie miasta Gdańska odbywają się w Domach Sąsiedzkich. Migranci spotkali się już m.in. w Nowym Porcie. Marcowe spotkanie jest współorganizowane przez Dom Sąsiedzki Inkubator Sąsiedzkiej Energii., mieszczący się w Śródmieściu, przy ul. Reduta Wyskok 2.

Działalność Rady Imigrantek i Imigrantów zainaugurowano w 2016 roku. Ma potwierdzać, że miasto Gdańsk to przyjazne miasto do życia dla wszystkich, a doświadczenie migracyjne może być dodatkowym atutem w działalności na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i integracji. Członkowie aktywnie udzielają się we wdrażaniu Modelu Integracji Imigrantów. 

 

TV

Kamienica przy Toruńskiej 27 odzyskała blask