Siedlce. Rada Dzielnicy i Dom Sąsiedzki zapraszają na wielki dzielnicowy festyn. W ten piątek

Siedleckie imprezy przyciągają od lat tłumy mieszkańców, którzy lubią i chętnie się bawią. W tym roku przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Będą występy artystyczne, pokazy sportowe, a także zajęcia z Nordic Walking dla chętnych, i wiele innych. - Zapraszamy wszystkich serdecznie, także mieszkańców sąsiednich dzielnic - podkreśla Wojciech Widzicki, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Siedlce.
( Publikacja: 25.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1
Mat. Rada Dzielnicy Siedlce

Początki festynu dzielnicowego

Przewodniczący Wojciech Widzicki przypomina, że tradycyjne festyny sąsiedzkie organizowane są w tej dzielnicy zazwyczaj pod koniec maja, i na stałe wpisały się w kalendarz lokalnych imprez. W ubiegłym roku, wyjątkowo, w związku z panującą pandemią, wydarzenie trzeba było przesunąć na inny termin.

- Ta impreza wywodzi się z festynu szkolnego. Od tego się zaczęło. Jako Rada Dzielnicy dofinansowywaliśmy wydarzenie, które z biegiem lat rozwinęło się i przyciąga coraz więcej osób - tłumaczy przewodniczący Widzicki. - W tym roku biorą w nim udział cztery szkoły i przedszkola oraz organizacje pozarządowe z naszej dzielnicy.

Od kilku lat coraz chętniej przychodzą też mieszkańcy dzielnicy, nie związani na co dzień ze szkołą. W trakcie kilkugodzinnej imprezy "przewija się" przez nią nawet kilkaset osób.

Jubileusz gdańskiej podstawówki. To już 60 lat przy ulicy Skarpowej w Gdańsku

Dlaczego warto zajrzeć na festyn w tym roku?

Przede wszystkim dlatego, by wyjść z domu i spotkać się z sąsiadami oraz nowymi mieszkańcami Siedlec. Będzie to okazja do rozmów, także z radnymi dzielnicy.

Na miejscu dyżurować będą pracownicy spółki medycznej Copernicus, którzy opowiadać będą m.in. o profilaktyce raka piersi. Będą też trenerzy, którzy poprowadzą zajęcia z nordic walking. Zaplanowano też różne rozgrywki sportowe.

- Nasi mieszkańcy chętnie się integrują. W poprzednim festynie wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Liczymy na to, że w tym roku będzie podobnie. Do udziału w zabawie zapraszamy też inne dzielnice, z którymi współpracujemy i sąsiadujemy - podkreśla Wojciech Widzicki, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Siedlce.

Gdzie i kiedy?

Festyn, który zaplanowano w najbliższy piątek, 27 maja, podzielony będzie na dwie części: poranną, od godz. 10, dedykowaną głównie uczniom wspomnianych czterech szkół i przedszkoli, i otwartą dla wszystkich mieszkańców - ta część rozpocznie się od godz. 15.

"Festyn Siedlecki " zaplanowano przy Szkole Podstawowej nr 14 i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przy ul. Kartuskiej 126 A.

Program festynu:
- w godz. 10:00 - 12:00 Przegląd Piosenki Młodzieżowej.
- w godz. 12:30 - 15:00 Część szkolna festynu.
- od godz. 15:00 Część oficjalna, otwarta dla wszystkich mieszkańców, a w niej między innymi:
- "Strefa łasucha", czyli pyszności wszelakie i miejsce do porozmawiania ze znajomymi,
- Koncert "Daniel Erdanowski i Przyjaciele",
- Występy seniorów, przedstawienie w języku angielskim, taniec "Belgijka", Nordic walking - nauka, warsztaty jogi, doświadczenia chemiczne, rozgrywki sportowe, pokazy pierwszej pomocy, judo i pokaz samoobrony oraz wiele innych.

Organizatorami wydarzenia są: Rada Dzielnicy Siedlce, Dom Sąsiedzki "Zakopianka" i animatorzy MOPR Gdańsk, a także szkoły: SP14 i VIII LO.